SINIRDA TÜRK ASKERİ GÖRMEDİM

0
0
0
s2smodern

Milliyet gazetesi ve interneti ile siyaset haber, en son dakika gelişmeleri , gazete haberleri sizinle

‘Sınırda Türk askeri görmedim’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye- Suriye sınırında nöbet tutan Türk askeri görmediğini belirterek, “Hatay Suriye’ye mi verildi, yoksa Suriye Türkiye’ye mi katıldı?” diye konuştu

‘Sınırda Türk askeri görmedim’ 

ANTAKYA DHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Türkiye- Suriye sınırında nöbet tutan Türk askeri görmediğini belirterek, “Hatay Suriye’ye mi verildi, yoksa Suriye Türkiye’ye mi katıldı?” diye konuştu.

TBMM’de soracağız’
İnceleme ve ziyaretlerde bulunmak için Hatay’a gelen Gürsel Tekin, ilk olarak Mehmetbeyli köyüne gitti. Burada köylülerin sorunlarını dinleyen Gürsel Tekin, evleri ve arazilerini kaybedecek olan vatandaşların sıkıntılarını TBMM’ye taşıyacağını söyledi. Daha sonra Hatay’a geçen Tekin, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Tekin, Hatay’da sınırı da gezdiğini belirtti. Tekin, güvenlik şeritlerinde Türk askeri göremediklerini kaydederek, “Şaşkınlık içerisinde kaldık. Acaba sınırlar kalktı mı, birleştik mi? Yoksa Hatay’ı mı Suriye’ye verdik, Suriye’yi mi Hatay’a, Türkiye’ye kattık? Biz bilemiyoruz hangisi olmuş, bunu gidince Ankara’da soracağız.”
Tekin daha sonra Hatay Gazeteciler Cemiyeti, Musevi cemaati, Hıristiyan cemaatini, Samandağ Hz. Hızır Türbesi ve Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Samandağ ilçesine bağlı Vakıflı köyünü ziyaret etti.

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15296724
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4213
77888
102844
15296724

IP: 157.55.39.52

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011