ATILAN SUBAYLAR SİVİLLİKTE DE İZLENMİŞ

0
0
0
s2smodern

http://www.medyatakip.com/medya_sistem/yb_kupurgoster.php?gno=2012123535010 

Atılan subaylar sivillikte de izlenmiş! 

YAŞ kararıyla atılan subaylara ilişkin ‘fişleme belgeleri’ Cumhurbaşkanlığı tarafından Meclis’e gönderildi. İrticai faaliyetleri nedeniyle atılan subayların sivil hayatta da denetlendiği ortaya çıktı

YAŞ kararıyla atılan subaylara ilişkin ‘fişleme belgeleri’ Cumhurbaşkanlığı tarafından Meclis’e gönderildi. İrticai faaliyetleri nedeniyle atılan subayların sivil hayatta da denetlendiği ortaya çıktı

Cumhurbaşkanlığı Süleyman Demirel Arşivi’nden TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na gönderilen belgelerin, YAŞ kararıyla ordudan ihraç edilen personelin Genelkurmay Başkanlığı tarafından sivil hayatta takibinin yapıldığı ve takip sonuçlarının fişleme listeleri halinde Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiğini ortaya çıkardığı öne sürüldü. Meclis’in internet sitesinde yayınanan TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Raporu’nun eklerinde, Cumhurbaşkanlığı’ndan Komisyon’a gönderilen 28 Şubat dönemine ait, bazı fişleme kayıtları da yer aldı. Sözkonusu kayıtların, ”Cumhurbaşkanlığı Süleyman Demirel Arşivi”nden çıktığının listelerin üzerindeki kaşelerden anlaşıldığı ifade edildi.

Raporun eklerinde yer alan bilgi ve belgelere göre; “irticai faaliyet ve yaşam biçimi” iddia ve gerekçeleriyle, YAŞ kararıyla ordudan ihraç edilen personelin Genelkurmay Başkanlığı tarafından sivil hayatta takibi yapıldı ve bu takip sonuçlarının fişleme listeleri halinde Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiğı belirtildi. Söz konusu belgelerde, ordudan ihraç edilen personelin adı soyadı, rütbesi ve TSK’dan ilişiğinin kesilmesinden sonra çalıştığı iş yeri hakkında bilgilerin de yer alıdığı belirtildi.

“YAŞ kararı ile TSK’den atılan ve Refah Partili Belediyelerce İşe alınan Personel Listesi” başlıklı söz konusu belgelerde, bir belediyede veya özel kuruluşta işe girmemiş olanlar için herhangi bir kaynak ve delil belirtilmeksizin, “Refah Partisi’nce maddi açıdan destekleniyor” ifadesinin yer aldığı kaydedildi. 

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15296822
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4311
77986
102942
15296822

IP: 46.229.168.146

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011