DAVUTOĞLU'NDAN GENELKURMAY'A SERT ÇIKIŞ

0
0
0
s2smodern

CUMHURİYET

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/156139/Davutoglu_ndan_Genelkurmay_a_sert_cikis.html

Davutoğlu'ndan Genelkurmay'a sert çıkış

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bedelli askerlik için askeri yetkililerin endişe taşıdığına yönelik haberlere ilişkin açıklama yaptı. Askeri eleştiren Davutoğlu, "Genelkurmay başkanlığımız, Başbakanlığa bağlıdır. Askeri kaynakların herhangi bir konuda kaygıyı iletmek için basına konuşmasına gerek yoktur" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

Ben gazetelerimizde iç ve dış kaynaklara istinaden yapılan haberlere mesafeli yaklaşırım. Genelkurmay başbakanlığa bağlıdır. Kaygı iletmek için basına konuşmasına ihtiyaç yoktur. Herkesin öğrenmesi gereken bir şey var, bilinmeyen kaynaklara atıfla yapılan haberler bitmeli. Türkiye'de işleyen sağlıklı süreçler vardır. Kurumlar arası istişareler yapılır. TSK'nın çok açık bir tutumu var. Kaynak çıkıp kendisi konuşur. Bu tür haberlerin belki dikkat çekici haber geleneği vardır.

Davutoğlu'ndan TSK'ye sert çıkış - VİDEO

YAŞ'ta bu konu görüşüldü. Bana brifingler verildi. Savuma bakanımız tarafından bilgiler aktarıldı. Bu çerçevede yaş'ta konu ele alındığında zaten genel bir perspektifle bu konuda olumlu kanaatler ifade edildi.

Silahlı kuvvetlerimiz büyük bir reform sürecinden geçiyor. Etkin bir silahlı güç olma niteliğiyle dünyanın en saygın kurumlarındandır. Aldığımız iki karar var. Teknoloji yoğun bir nitelik kazanarak artırılması, ikincisi sözleşmeli er ve erbaşlarla ilgili düzenleme zaten çok geniş bir asker alım imkanı sağlıyor.

O düzenleme meclis'ten geçecek. O da mesleği askerlik olan geçişin kademeli adımlarını temsil ediyor.

Yaş ile ücret Bakanlar Kurulu’nun takdirindedir, toplandık ve bu kararı aldık. Bu tür anonim atıflarla yapılan habere itibar edilmemelidir.

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15993584
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
82
19571
150923
15993584

IP: 35.196.143.73

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011