OPERASYON SIRASI JANDARMA'DA

0
0
0
s2smodern

AYDINLIK

http://mas.tbmm.gov.tr/Viewer/View/3274793 

Operasyon sırası Jandarma'da

Aydınlık / Ankara
F tipi örgüte yönelik operasyonlar devam ediyor. Operasyonların, emniyet ve yargıdan sonra şimdi de Jandarmaya yöneldiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre F tipi örgüte yönelik olarak Jandarma genel Komutanlığı'nda yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Yapılan çalışmalarda F tipi örgütün özellikle yurt sathına yaygın olan jandarmayı hedef seçtiği ve geçtiğimiz dönemlerde jandarmaya yerleşmek için yoğun çaba içine girdiği belirlendi. Örgütün jandarma astsubay okulu sınavlarına özel bir önem verdiği tespit edilirken, astsubay okulu sınav sorularının çalınıp örgüte verildiği, örgütün de bu soruları Işık Evlerinde kalan yoksul kökenli öğrencilere ilelttiğine ilişkin soruşturmanın da sürdüğü ifade edildi.

BİN KİŞİ UZAKLAŞTIRILACAK
Yapılan çalışmalarda F tipi örgütle temasta olduğu anlaşılan yaklaşık bin kişinin emeklilik ve tayin yoluyla bulundukları görevlerden uzaklaştırılacağı vurgulanırken bu kişilerin büyük çoğunluğunu alt rütbedeki kişilerin oluşturduğu öğrenildi.
Yapılan soruşturmalarda MİT'ten de yardım alındığı, MİT'in raporlarının kurum bünyesinde oluşturulan özel bir birim tarafından da incelendiği bildiriliyor. Soruşturmanın derinleştirilerek sürdürüldüğü, önümüzdeki dönemde yeni tasfiyelerin gündeme gelebileceği vurgulanıyor.
Güvenlik kaynakları, her ne kadar TBMM'den çıkarılan İç Güvenlik Yasası ile birlikte başlasa da soruşturmanın eskiye dayandığını belirttiler.

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15643730
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
242
11985
188209
15643730

IP: 77.240.183.229

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011