YETİM, ÖKSÜZ VE ASKER ÇOCUKLARINA MAAŞ BAĞLANIYOR

0
0
0
s2smodern

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28931955.asp

Yetim, öksüz ve asker çocuklarına maaş bağlanıyor

Bu aydan itibaren hepsine maaş bağlanıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, bu aydan itibaren tüm yoksul, yetim öksüz ve asker çocuklarına maaş bağlayacaklarını bildirdi.

Erenler Kültür Merkezi'nde partisinin ilçe teşkilatıyla bir araya gelen İslam, Türkiye ve Sakarya'da çok güzel başarılara imza attıklarını belirterek, "Ne yaptıysak onu aynen yapacağını söyleyenler var. Ben de size diyorum ki: Aslı varken taklitlerinden sakınınız" dedi. Bundan sonra da aynı yolu yürümeye devam edeceklerini vurgulayan İslam, "Cumhurbaşkanımız bizim liderimiz, önderimiz. İnşallah onların ardı sıra, açtıkları yolda yeni Türkiye için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

İslam, kendilerine alternatif olduğunu söyleyen partilerin bulunduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Ne yaptıysak onu aynen yapacağını söyleyenler var. Ben de size diyorum ki: Aslı varken taklitlerinden sakınınız. Bunu niye söylüyorum? Hatırlar mısınız, CHP, MHP, HDP ve hepsi, daha düne kadar bize diyorlardı ki, 'bidon kafalılar, göbeğini kaşıyan adamlar, fakir fukaraya makarna verip oy satın alıyorsunuz. Bu sosyal yardımları kesin, herkes çalışsın, kazansın, devlet niye dağıtıyor?' Bunu söylüyorlardı. Dünden itibaren neyi söylüyorlar, 180 derece döndüler ve bizlere 'oyunuza talibiz, eğer iktidara gelirsek Ak Parti'nin yaptığı bütün sosyal yardımları biz de yapacağız' diyorlar. Değerli kardeşlerim, onlar yapacağız diyorlar, biz yaptık."

Türkiye'de doğum yapan her Türk kadının, bu ay içerisinde birinci çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve daha sonraki çocuklar için 600 lira doğum yardımı alacağını bildiren İslam, "Mayıs 2015'ten itibaren ülkemizdeki bütün yoksul, yetim öksüz ve asker çocuklarına maaş bağlıyoruz. Noterden senet alıp yeminler ederek 'inanın bende yaparım' diye kapıya gelenlere itimat etmeyin, aslı varken taklidine bakılmaz" dedi. Daha sonra Erenler Belediyesini ziyaret eden İslam, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

16272745
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
1239
3571
137863
16272745

IP: 54.36.149.10

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011