TEMAD

Köşe YazılarıMHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN EMEKLİ UZMAN JANDARMALAR DERNEĞİ ÜYELERİYLE TBMM'DE DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISI

0
0
0
s2smodern

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BASIN AÇIKLAMALARI

 

MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ YÖNTER'İN BASIN TOPLANTISI...

30 Kasım 2016 Çarşamba

 

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, beraberinde Emekli Uzman Jandarmalar Derneği üyeleriyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Uzman Jandarmaların sorunlarına değindi.

Uzman Jandarmaların, Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli neferleri ve devletin bekası için gözünü kırpmadan şehadete kucak açan bir inanmışlığa sahip meslek grubu olduğunu ifade eden Yönter, uzman jandarmaların ülke savunmasının aktif unsurlarından olduğunu bildirdi.

Bu meslek grubunun isteklerinin oldukça basit olduğunu, bunlardan ilkinin okulda geçirilen bir yıllık sürenin fiili hizmet süresinden sayılması, diğerinin ise bir üst görev olarak nitelendirilen astsubaylığa geçiş yaşını 28 ile sınırlandırılan yasanın kaldırılması olduğunu vurgulayan Yönter, şunları ifade etti:

"Uzman jandarmalarımız 29 yaşına değince bir üst göreve çıkamayacak mı? Bu başlı başına bir haksızlıktır. Çünkü, Şırnak'ta, Hakkari'de, Mardin'de hiç kimseye yaşı sorulmuyor. Terörle mücadelede hainler, güvenlik görevlilerimizin yaşını, rütbesini sormuyor, hepsini hedef alıyorlar. Bu insanlar emeklerinin, alın terlerinin yasada karşılığını, ödülünü bekliyorlar. Uzman jandarmalarımız bu ülkenin savunmasında korkusuzca aktif şekilde görev alıyorlar. Bu kahramanlarımızın iki belirgin talebini karşılamakta niçin sırtımızı dönelim? El ele tutuşalım, TBMM'de bu sorunları giderelim. Hakkı, sahibine teslim edelim. Bu iki talep uzman jandarmalarımızın analarının ak sütü gibi helaldir."

Yönter, 15 Kasım tarihinde TBMM Başkanlığına uzman jandarmaların iki talebini içeren kanun teklifi sunduğunu, bu kanun teklifinin olumlu sonuçlanacağına inandığını kaydetti.

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

13744377
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
24
24
104668
13744377

IP: 54.36.150.68

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011