TEMAD

Köşe YazılarıPAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT ASTSUBAY HALİSDEMİR'İ UNUTMADI

0
0
0
s2smodern

AKŞAM

http://tbmm.interpress.com/(S(a122goooinmlvpfkczuhmhfm))/BasinAyrintiGoster.aspx?IDS=51950517&

 

PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ ŞEHİT ASTSUBAY HALİSDEMİR İ UNUTMADI

PAMUKKALE Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz paneli düzenlendi. Akademisyen ve öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde konuşan Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüsamettin İnaç 15 Temmuz'un darbeden çok iç savaşı andırdığını belirtti.

EVRİLMİŞ BİR HAÇLI SEFERİ

15 Temmuz darbe girişiminin günümüze evrilmiş bir haçlı seferi olduğunu belirten Vali Dr. Ahmet Altıparmak, "İster tapınak şövalyeleri deyin, ister illuminati. Bu günümüze evrilmiş bir haçlı seferidir. İngiltere'de yetişmiş, Amerikan genlerine sahip bir Yahudi işidir. Bu, burada bitmeyecektir. Belki oyuncular zamanla değişecek ama kurbanlar yine Türk ve Müslüman olacaktır" diye konuştu. Panel sonunda Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından panelistlere şilt takdim edildi.

20 GÜNDE TAMAMLANDI

PANELDEN sonra darbeci General Semih Terzi'yi öldürerek darbenin seyrini değiştiren Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in büst açılışı gerçekleşti. Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Heykeltıraş Barış Bozok tarafından hazırlanan Halisdemir büstü, 20 gün gibi kısa bir zamanda bitirilerek hazır hale getirildi. Üç sütun ve bir kaide olarak planlanan büstte birinci sütunda Senato Kararı, ikinci sütunda Arif Nihat Asya'nın şiiri, arka sütunda ay yıldız ve kaidede Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in hayatı yazıyor.

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

13744071
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4111
39354
104362
13744071

IP: 46.229.168.140

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011