ASTSUBAY SEMİH ÖZBEY'DEN 468 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

0
0
0
s2smodern

BUSABAH MALATYA

http://tbmm.interpress.com/(S(jyme4ubwlvom4h5fmdahtzdq))/BasinAyrintiGoster.aspx?IDS=52328389&

 

HER GÜN ÖLÜYORUZ

Kanser hastası annesini görmek için 15 ay önce özel aracıyla Malatya'ya gelirken Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunda yol kesen bir grup PKK'lı terörist tarafından kaçırılan Astsubay Semih Özbey'den 468 gündür haber alınamıyor. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, "Ben bir babayım, yüreğim yanıyor. Allah rızası için oğlumu versinler. Ölüsü olan bir gün ölüyor, biz her gün ölüyoruz" dedi.

Tunceli'de teröristler tarafından kaçırılan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey'in oğlu Astsubay Semih Özbey'den 468 gündür haber alınamıyor. Oğlu kaçırıldıktan sonra Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşüp yardım istediğini söyleyen baba Özbey, "Ben bir babayım. Her gün, her an ciğerim yanıyor. Tam 468 gündür yavrumdan ayrıyım. Hayatta mı değil mi bilmiyorum. Allah rızası için bana evladımı versinler. Sağ mı değil mi bilmiyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza konuyu ilettim. Sağ olsunlar ilgilendiler ama sonuç alınamadı. İnsan Hakları Derneği'ne başvurdum. Orası da sonuç alamadı. Güneydoğu'ya kaç kere gidip, kanaat önderleriyle görüştüm. Mecliste de dile getirildi ama yine de sonuç alamadık" diye konuştu.

 

ELLERİNDE BULUNANLARIN YÜZDE 90'l KÜRT ÇOCUĞU

Özbey, kendisinin de Kürt olduğunu ve PKK'nın elindeki gençlerin yüzde 90'ının Kürt çocuğu olduğunu da dile getirerek, "Ben bir Kürdüm. Kürtlüğümle de her zaman gurur duydum. PKK'nın elinde bulunan gençlerin yüzde 90'ı Kürt çocuğudur. Bu nasıl bir durum, ben anlamış değilim. Biz neyi paylaşamıyoruz. Bu ülke hepimize de yeter. Benim gibi yüzlerce baba, ana var. Benim halimden ancak onlar anlar. Oğlum kanser hastası annesini ziyaret için geliyordu. Yolu kesilip, dağa çıkarıldı. O gün bugündür haber alamıyoruz. Allah rızası için sesimizi duysunlar. Ölüsü olan bir gün, biz her gün ağlıyoruz. Malatya Ticaret Borsasında yıllardır başkanlık yapıyorum. Allah'a şükür birçok insan tanıdım, herkes de beni bilir. Ama bu durum öyle bir durum ki elim kolum bağlı. İşte bana asıl koyan da bu; elimin kolumun bağlı olması" dedi.

 

O YAVRULARIN NE GÜNAHI VAR

Özbey, dağa kaçırılan gençlerin serbest bırakılmasıyla yeni bir sürecin başlama umudunun olduğunu kaydederek, "O yavruların ne günahı var. Kaçırılan gençlerimizin bırakılmasıyla yeni bir sürecin başlatılması ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. Bu konuda akillerimiz, devlet büyüklerimiz devreye girerse farklı bir sürece girilir diye düşünüyorum. Dağlarımızda yeniden çiçeklerin açacağına, yeniden yavrularımız bu ülkede özgürce dolaşacağına olan inancım tam" ifadelerini kullandı. (İHA)

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15296529
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4018
77693
102649
15296529

IP: 46.229.168.146

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011