TÜRK DEVİ OYAK, İNGİLİZ ŞİRKETİNİ SATIN ALMAK İÇİN ÖN ANLAŞMA İMZALAYARAK BÖLGESEL LİDERLİK YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI

0
0
0
s2smodern

http://temad.org/turk-devi-oyak-ingiliz-sirketini-satin-almak-icin-on-anlasma-imzalayarak-bolgesel-liderlik-yolunda-onemli-bir-adim-atti/

 

TÜRK DEVİ OYAK, İNGİLİZ ŞİRKETİNİ SATIN ALMAK İÇİN ÖN ANLAŞMA İMZALAYARAK BÖLGESEL LİDERLİK YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI

 

 

Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), İngiltere, Fransa ve Hollanda’da üretim yapan İngiliz şirketi British Steel’i satın almak üzere ön anlaşmaya vardı.

 

İngiltere’nin 150 yıllık köklü çelik şirketi British Steel, 4,5 milyon ton/yıl ham çelik üretim kapasitesiyle başta ray ve yapısal çelik olmak üzere 1500’e yakın stratejik öneme sahip uzun çelik kalitesi üretiyor. İngiliz şirketine, dünya genelinden 80’e yakın çelik üreticisi talip oldu. OYAK’ın sahibi olduğu Ataer Holding, British Steel için sunduğu stratejik gelecek planı ile detaylı finansal, yasal ve operasyonel inceleme yapacak tek şirket olma hakkını (münhasırlık) elde etti. İnceleme sürecinin başarıyla sonuçlanması halinde devir teslimin 2019 yılı içerisinde yapılması bekleniyor.

 

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM yeni yatırımla ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK olarak, ülkemizin her alanda dünya liginde oyunculara sahip olmasının önemine inanıyoruz. Büyüme odaklı vizyonumuzla, ülkemizde ve dünyada fırsat olarak gördüğümüz adımları atmaya devam edecek ve üyelerimize sürdürülebilir yüksek nema sağlamak adına yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”

 

OYAK Maden Metalürji Grup Başkanı Toker ÖZCAN ise: “OYAK Maden Metalürji Grubu olarak, Dünya ölçeğinde demir çelik sektörünün devleriyle yarışan, kalitemizle kendimizi dünyada kabul ettirmiş, aranan, tercih edilen bir markayız. Önümüzdeki dönemde de etkin Pazar payı yönetimine verdiğimiz önem ile küresel piyasalardaki her türlü gelişmeyi etkin bir şekilde izleyecek ve stratejik hedeflerimize katkı sağlayacak hamleleri proaktif bir şekilde hayata geçirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen, üyelerinin haklarını koruyarak büyüyen OYAK, 2019 yılında %42,24 oranında nema vererek üyelerinin takdirini ve memnuniyetini kazanmıştı. Bu satın alma anlaşmasının duyulması üzerine, OYAK üyeleri sosyal medyada memnuniyetlerini dile getiren paylaşımlarda bulundular.

 

OYAK markasını önde gelen dünya devleri arasına yükselten, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM ve tüm OYAK ailesine TEMAD Genel Başkanlığı olarak teşekkür ederiz.

 

TEMAD Genel Başkanlığı

 

 
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

14964964
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4662
42247
29042
14964964

IP: 3.214.184.223

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011