TEMAD

Köşe YazılarıMERASİM SOKAK ŞEHİTLERİNİ ANMA VE TERÖRÜ KINAMA ETKİNLİĞİ (17 ŞUBAT 2020)

0
0
0
s2smodern

http://temad.org/merasim-sokak-sehitlerini-anma-ve-teroru-kinama-etkinligi-2/

 

MERASİM SOKAK ŞEHİTLERİNİ ANMA VE TERÖRÜ KINAMA ETKİNLİĞİ

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) ve Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) 17 Şubat 2016’da Ankara Merasim Sokak’ta düzenlenen terör saldırısında şehit olan 7 astsubay ve 22 sivil memur için Merasim Sokak’ta, terörü kınama ve şehitlerimizi anma etkinliği düzenledi.

 

Etkinliğe, TEMAD adına; Genel Başkan Sn. Hamza DÜRGEN, Derneğimizin Kurucu Üyelerinden Mehmet DAREGENLİ, Gn. Bşk.Yrd.cıları, Gn. Mrk.Ynt.Krl. Üyeleri, Çankaya-Etimesgut ve Keçiören Şube Bşk.ları ve Ynt. Krl. Üyeleri, TEMAD Genel Merkez ve Şube üyeleri ve hanımefendiler katıldı. SAVDES-SEN adına; Genel Başkan Sn. Tuncay CENGİZ, Gn. Bşk.Yrd.cıları, sendika yöneticileri ve üyeleri ile Merasim Sokak şehit yakınları katıldı.

 

Anma programı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, TEMAD Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN ve SAVDES-SEN Genel Başkanı Sn. Tuncay CENGİZ birer basın açıklaması yaptılar.

 

TEMAD Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN; 

“7 astsubay ve 22 sivil memur  olmak üzere toplam 29 kişinin hain terör eylemi sonucu şehit edildiğini belirterek, tüm şehitlerimizi anmak ve terörü lanetlemek için toplandıklarını” söyledi. “Hain saldırının asıl amacının; Türkiye’yi kaosa sürükleyerek toplumun huzurunu bozmak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni zor duruma düşürmek" olduğuna dikkati çeken DÜRGEN, “Türk milletinin toplumsal düzenini bozmaya yönelik çabalar, boğulmaya mahkumdur. Türk milleti, aleyhine çalışan şer odaklarının gizli ve kirli emellerine fırsat vermeyecektir. Ulu Önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi memuru, işçisi ve ordusuyla Türk Silahlı Kuvvetleri, bu azim ve kararlılık içindedir” ifadelerini kullandı.

 

DÜRGEN, terörün her türlüsüne karşı ve devletin terörle mücadelesinde sonuna kadar yanında olduklarını dile getirdi. Atatürk, silah arkadaşları ve terörle mücadele eden Mehmetçikler sayesinde bugün bu topraklarda özgürce yaşanabildiğini ifade eden DÜRGEN, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz astsubaylar, vatan savunmasında devlet ve milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu kutsal yolda, kanımız ve canımız üzerine yemin ederek mesleğe başlarız, bu yemin ölene kadardır. Bu uğurda yol haritamız, Atatürk ilke ve inkılaplarıdır. Bugün buradan milletimizi yok etmek ve vatanımızı bölüp parçalamak isteyen düşmanlara ve hainlere karşı bütün kararlılığımızla haykırarak terörü ve bu hain saldırıyı bir kez daha kınadığımızı ilan ediyoruz.”

 

DÜRGEN ayrıca, Merasim Sokağın adının “17 Şubat Şehitler Sokağı” olarak değiştirilmesi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na öneri götürdüklerini, bu düzenlemenin yakın sürede gerçekleşmesini umduklarını” da sözlerine ekledi.

 

Şehit isimlerinin anons edilmesi ve “Merasim Sokak Şehitleri “adlı şiirin okunması aşamasında duygusal anlar yaşandı. Şehitler anısına patlamanın yaşandığı alandaki ağaca, TEMAD Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN ve SAVDES-SEN Genel Başkanı Sn. Tuncay CENGİZ tarafından şehit isimlerinin yer aldığı plaketin çakılması ve Merasim Sokak şehitleri ile tüm şehitlerimiz için dualar edilmesi ve patlama noktasına karanfillerin bırakılmasıyla anma programı sona erdi.

 

 

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

14386776
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4582
24045
14098
14386776

IP: 3.226.243.36

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011