MSB'YE BAĞLI ASKERİ DERNEKLER, TÜMGAZİDER KOORDİNESİNDE BİR ARAYA GELDİ

0
0
0
s2smodern

http://temad.org/asker-kokenli-dernekler-tumgazider-koordinesinde-bir-araya-geldi/

MSB'YE BAĞLI ASKERİ DERNEKLER, TÜMGAZİDER KOORDİNESİNDE BİR ARAYA GELDİ

2847 sayılı kanunla kurulan 4 askeri dernek Muharip Gaziler Derneği’nin (TÜMGAZİDER) koordinasyonuyla 10 Mart 2020 tarihinde Gazi Orduevinde bir araya geldi.

 

Gazi Orduevindeki akşam yemeğine; Ankara Merkez Komutanı Sn. Tuğgeneral Mehmet KİP, MSB Şehit Gazi Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Başkanlığı; Personel İşleri Daire Başkanlığı, Vakıf Dernek Şube Müdürlüğü, Plan Program Şube Müdürlüğü Başkan ve personeli ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Sn. Mustafa IŞIK, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü TANDOĞAN, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkanı Namık Kemal ÇALIŞKAN, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN, Genel Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TEMAD Yüksek Denetleme Kurulu Başkanı Sn. Süleyman KALYONCUOĞLU, Yüksek Denetleme Kurulu Üyeleri Osman KAÇMAZ ve Erdoğan KÖSEOĞLU katılmışlardır.

 

Toplantı TÜMGAZİDER Genel Sekreteri Sn. Beyazıt YUMUK’un konuşması ve akabinde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile şehit ve vefat etmiş gazilerimiz için saygı duruşu ile başlamıştır.

 

Yemeği müteakip sırasıyla;

 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Sn. Şükrü TANDOĞAN, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Sn. Mustafa IŞIK, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Genel Başkanı Sn. Namık Kemal ÇALIŞKAN ve Ankara Merkez Komutanı Sn. Tuğgeneral Mehmet KİP birer konuşma yapmışlardır.

 

Genel Başkanlar konuşmalarında özetle;

 

Ordumuzun her zaman yanında olduğumuzu vurgularken, Türk Silahlı Kuvvetlerinde olduğu gibi birlik beraberlik içinde hareket ederek, özel yasayla kurulan 4 asker kökenli derneğin sorunlarının çözümü için ortak çalışmalar yapmalarının gereği üzerinde durmuşlardır.

 

 

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

14964892
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4590
42175
28970
14964892

IP: 77.88.9.1

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011