TEMAD

Köşe YazılarıANKET

Sitemize Nasıl Ulaştınız?

Tesadüfen - 44.9%
Tanıdıklardan - 17.9%
Arama Motorundan - 37.2%

18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ MESAJI

0
0
0
s2smodern

Çanakkale Zaferi 18 Mart 1915, tarihten silinmek istenen yokluklar içindeki Türk Milletinin, vatan sevgisi bilinciyle, dönemin en güçlü devletlerine karşı tarihe altın harflerle yazdırdığı, inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.

Çanakkale Zaferi 18 Mart 1915, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün büyük bir komutan ve lider olarak ortaya çıkış tarihidir.

 

Çanakkale Zaferi 18 Mart 1915, yine bu tarih, milletimizin kendine olan güveninin arttığı, bağımsızlığa olan inancının perçinlendiği, İstiklal Savaşı'nın kazanılma zeminini sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolunu açtığı tarihtir.

 

Çanakkale öyle bir destandır ki, bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz Mehmetçiklerimize aittir bu onur.

 

Girdiği çatışmada yaraladığı düşman askerini, canını tehlikeye atacak kadar sırtına alıp düşman siperlerine kadar götürme cesaretini göstermiştir Mehmetçik.

 

Her rütbedeki düşman askerini kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergilemiştir Mehmetçik.

 

Savaşın sadece ve sadece öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya kanıtlamıştır Mehmetçik.

 

Bugün tarihin her döneminde insanlığın ibret alacağı, Türk Milletinin ise iftiharla anacağı Çanakkale’de, düşmana geçit vermeyen kahraman Türk ordusunun kazandığı Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Bıyığı dahi terlememiş 15’lilerin, Seyit Onbaşıların ve daha nice yiğitlerin, memleket sevdasıyla şehadet şerbeti içtiği, çok ama çok önemli bir zaferin yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Vatan topraklarını korumak için en güç şartlar altında dahi canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, birlik ve beraberliğimizin sürekliliği konusundaki kararlılığımızın en büyük kanıtıdır.

 

Vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.

 

Çanakkale ruhu ve şuuru bugün bizim ihtiyacımız olan en önemli ve vazgeçilmez güç kaynağıdır.

 

Üzerinde huzur ve güvenle yaşadığımız ülkemiz için bugün, canlarını feda eden şehitlerimizin aziz hatıralarında Şehitler Günü’nü onurla yad ediyoruz. 103 yıl önce Çanakkale’de sergilenen; milletimizin azimli ve kararlı duruşu, vatan aşkı, bayrak sevdası ve istiklal tutkusu; bu yüksek ruh ve anlayışın önünde hiçbir gücün duramayacağının da kanıtı olmuştur. Çanakkale’deki birlik ve dayanışma ruhuna dünya var oldukça ihtiyaç duyacağımız bilinciyle, Türkiye’mizin ilelebet yaşayabilmesi, ölümsüz olması için şehitlerimizin bıraktığı emanetin gerçek değerini anlamamız gerekmektedir.

 

Bu münasebetle, bizlere ışık tutarak mücadele bilincini aşılayan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de saygıyla anıyorum. Ayrıca Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde; şehit yakınlarına da en derin vefa ve hürmet hislerimi arz ediyorum.

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

11501498
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
2005
2005
119700
11501498

IP: 18.205.246.238

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011