TEMAD

Köşe Yazıları19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ'MÜZ KUTLU OLSUN

0
0
0
s2smodern

 

19 Eylül Gaziler Günü'müz Kutlu Olsun

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasına müteakip,19 Eylül 1921'de TBMM tarafından Mareşallik rütbesi ve gazilik unvanı ile onurlandırılmış, bu nedenle 19 Eylül günü, 2002 senesinde çıkartılan yasa ile Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir.

 

Türk Milleti bağımsızlığını seven, asil ve yüce bir millettir. Esareti ve kısıtlanmayı hiçbir koşulda asla kabul etmemiş, bu uğurda vatanı için birçok savaşlara katılmış, şehit ve gazi olarak savaşlardan çıkmış, tarih boyunca da kendinden ‘asker’ olarak bahsettirmiş cesur bir millettir. Bunun en büyük örneği, vatan ve millet aşığı olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğini ve komutanlığını yaptığı Birinci Dünya Savaşı, Kütahya-Eskişehir Savaşı ve Sakarya Savaşı sırasında yaralanmasına rağmen, savaşı terk etmemesidir.

 

19 Eylül, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra Kore Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde ve şu anda hala sınır bölgelerimizde İç Güvenlik Harekatı adına etkinlik gösteren gazilerimizin onurlandırılışının da günüdür.

 

Bir gazi oğlu olarak;

 

Kore Cumhuriyeti tarafından “Barış Büyükelçisi” unvanı verilen Kore Gazisi rahmetli babam Ahmet DÜRGEN’in, Kore Büyükelçisi Sn. Choi Hong-Ghi tarafından 25 Haziran 2018’de bizzat tarafıma takdim edilen Savaşa Katılma Madalyası ve Beratını almaktan onurlu ve gururluyum.

 

Yüce Türk Milleti gibi bağımsızlığını savaşlarda göğüs göğüse çarpışarak kazanmış milletler için, özellikle de Ulu Önder ATATÜRK’ün unvanı olan gaziliğin değeri, çok büyük ve çok anlamlıdır.

 

Üzerinde bulunduğumuz toprak parçasında düşman korkusu olmadan yaşamlarımızı sürdürebiliyorsak, bu hem birilerinin canlarını vatan için feda etmiş olmaları ve hem de halen feda etmekte oldukları içindir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, şu anda aralarında birçok uzvundan mahrum olarak hayatlarını sürdüren, vefa, cesaret ve kararlılığın timsali olan kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

13379738
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
7301
24725
253018
13379738

IP: 216.244.66.243

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011