TEMAD

Köşe Yazıları29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

0
0
0
s2smodern

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin Değerli Mensupları,

Bu yıl, aziz milletimizin Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, eşsiz bir zaferle kurduğu Cumhuriyetimizin 96’ncı Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.  

Cumhuriyet Bayramı; ülkemizin bütünlüğünün, toplumumuzun birlikteliğinin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını, gözlerini kırpmadan feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir kez daha minnetle yad edildiği bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlendiğimiz günlerdendir.

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Milleti çatısında birleştirerek, çatısı altında toplananları her türlü tehditten koruyan en büyük güvence olmuştur. Bugün, çevremizdeki ülkelerde yaşanılan olaylar değerlendirildiğinde, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün o gün ortaya koyduğu bu iradenin anlam ve değeri daha net olarak anlaşılmaktadır. Bu nedenle bizlere emanet edilen Cumhuriyet en büyük mirasımızdır, O’nu koruyup, daha da ileri götürme azim ve kararlığındayız.   

Emekli olsak da bir parçası olmaktan gurur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetleri; en son Barış Pınarı Harekatı’nda da görüldüğü gibi Cumhuriyet’in temel değerlerine ve kazanımlarına tam bir inançla bağlı, silah arkadaşlığı duygusu, birlik ve beraberlik ruhu ile kenetlenmiş, nitelikli ve çağdaş yeteneklerle donanmış personeliyle, ülkemizin korunmasında kendisine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getiren, gerektiğinde sınırlarımız ötesinde de ülkemizi her türlü tehlikeye karşı koyarak, uluslararası alanda da giderek yükselen bir profil sergileyerek bölgesindeki barış ve huzurun teminatı olmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bize bu Cumhuriyet’i armağan eden ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarak, hayatta olan gazilerimize de saygılarımızı sunarken Silahlı Kuvvetlerimizin fedakar mensuplarının, değerli ailelerinin, emekli meslektaşlarımız ile ailelerinin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başarı, sağlık ve mutluluk dolu güzel günler diliyorum.

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

15647994
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
4506
16249
192473
15647994

IP: 185.191.171.13

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011