ATAMIZI SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

0
0
0
s2smodern

ATAMIZI SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

 

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin Kıymetli Mensupları, meslektaşlarımız ve aileleri;

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümünde, büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği mensupları olarak 10 Kasım’ı bir matem günü olarak kabul etmek yerine, ATATÜRK’ün düşünce ve devrimlerini daha iyi anlamak ve anlatmak için bir fırsat olarak değerlendiriyoruz. Çünkü O, “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir” sözleriyle yaptıklarını ve düşüncelerini benimseyip, yaşayıp, anlatmamız gerektiğini ifade etmektedir.

ATATÜRK’ün aydınlık fikirlerinin etkisi, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; zihinlerde meydana getirdiği aydınlanma ve yüreklerde yaktığı özgürlük ateşiyle, bağımsızlık mücadelesi veren tüm milletlere örnek teşkil etmiş ve ülke coğrafyalarının yeniden şekillenmesine yol açmıştır.

O, sadece vatan topraklarını kurtarmakla yetinmemiş, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” ifadeleriyle aynı zamanda ata yadigarı bu topraklar üzerinde yaşayan milletimizin ruhuna işleyen ve hiç sönmeyen bağımsızlık ve çağdaşlık ateşini de tüm yurda yaymıştır.

ATATÜRK, Kurtuluş Savaşı kazanıldıktan sonra milletine “Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesine sıkı sıkı sarılmayı vasiyet etmiştir. Böylece, hayatının önemli bir bölümünü cephelerde geçiren ATATÜRK; tavrını barıştan yana koyarak dünyanın, günümüzde en fazla ihtiyacı olan kurtuluş yolunu çizmiştir.

Ebedi Başkomutanımız Yüce Önder ATATÜRK,

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği mensupları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayabilmesi için; yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisiyle, milletimizin, devletimizin ve üyelerimizin hizmetindeyiz. Size olan sevgimiz, saygımız ve minnetimiz her geçen gün artarak sonsuza kadar sürecektir. Ruhunuz şad olsun. Ebedi uykunuzda huzur içinde yatın.

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

16272670
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
1164
3496
137788
16272670

IP: 54.36.148.197

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011