KAMUOYU DUYURUSU

0
0
0
s2smodern

http://temad.org/kamuoyu-aciklamasi-2/

 

KAMUOYU DUYURUSU

 

Tüm zamanların en büyük salgın tehditlerinden biri olan Corona virüsünün ortaya çıkmasıyla, virüsle mücadele kapsamında, dünyada ve ülkemizde pek çok alanda değişiklikler yapılmaya ve kısıtlamalar getirilmeye başlandı.

 

Sınırların kapatılması, zorunlu seyahat kısıtlamaları, sokağa çıkma yasakları, dernek ve vakıf faaliyetleri ile ulusal konferansların iptali, evde çalışma programları ve karantinalar gibi alınan önlemler sayesinde virüsün etkileri en aza indirilmeye çalışılsa da global düzeydeki salgın tehdidi hala sürüyor.

Uzmanlar yeni vakaları önlemek için özelikle yaşlıların ve bağışıklığı düşük olan kişileri; dikkatli olmaları, evde kalmaları ve izolasyon tedbirlerine uymaları konusunda uyarıyorlar. Eğitime ara verilmesiyle, etkinliklerin iptal edilmesiyle, insanların bir arada bulunmamaları yönünde uyarılarla, bireylerin ve kurumların sorumluluklarını üstlenmeleri sağlanıyor.

Ayrıca, ülkemizde virüsle mücadele kapsamında meslektaşlarımızı ilgilendiren önemli bir kararın da MSB’lığı tarafından alındığı, “personel atamaları ile celp ve terhis işlemlerinin ertelendiği” haberini Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR’ın basın açıklamasından öğrenmiş bulunuyoruz. (MSB’nın basın açıklaması için TIKLAYINIZ)

 

Mehmetçiğimizin ve milletimizin sağlığını korumak ve salgının kışlalara yayılmasını önlemek amacıyla, yurt genelinde hareketliliğe neden olacak atama, celp ve terhis işlemlerinin durdurulmasıyla ilgili alınan kararın yerinde ve isabetli olduğunu değerlendiriyoruz.

Ülkemizde ve dünyada bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması ümidiyle bu salgında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dileyerek, şu an sahada bulunan Mehmetçiklerimiz başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara sağlık ve başarılar dileriz

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 

 

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

16312001
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
16
5235
177119
16312001

IP: 185.191.171.11

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011