19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 101. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

0
0
0
s2smodern

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 101. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

 

Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde, 101 yıl önce, Türk Milleti’nin en zor ve en imkansız koşullarda dahi teslim olmayacağını bir kez daha tüm dünyaya gösteren, İstiklal mücadelesinin ilk adımı ve ilk ateşi, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü gün olan 19 Mayıs 1919′un 101. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu, Cihan Harbi’nin büyük devletlerinden biri olarak ordularını Galiçya’da, Kafkasya’da, Filistin ve Irak’ta sadece Britanya ile değil Rusya İmparatorluğu ile de savaşa sevk etmiş ve bu savaşlar nedeniyle ordu teçhizatsız, askerler savaştan yorgun ve bitkin durumdaydı. Ülkemizin dört bir tarafı İngiliz, Fransız, İtalyan ve Yunan askerleri tarafından işgal edilmişti.

Bu şartlarda; ATATÜRK’ün önderliğinde Samsun’da başlayan milli mücadele kıvılcımı, kısa sürede büyük bir bağımsızlık ateşi olarak ülkemizin her tarafına yayılmış, milletimizin büyük fedakarlığı, sarsılmaz azim ve kararlılığı sonucunda zafer kazanılmıştır. Bu nedenle Türk milletinin bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için her ne şart altında olunursa olunsun yılmamak gerektiğini, özgürlük ve bağımsızlık sevdasını gösteren bir örnektir.  

Bu yıl 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı buruk olarak kutlayacağız. Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 pandemisi kapsamında alınan önlemler çerçevesinde, 15 Büyükşehrimizde 19 Mayıs 2020 Salı gününü de evlerimizde geçireceğiz. Bu nedenle bayramımızı 19 Mayıs Salı günü saat 19:19 da bayraklarımızla donattığımız balkonlarımızda İstiklal Marşımızı ve Gençlik Marşını okuyarak kutlayacağız.

Milletçe içinden geçtiğimiz bu zor günleri 19 Mayıs ruhu ve dayanışmasıyla atlatarak, önümüzdeki yıllarda yine coşku ile kutlayacağımız günleri özlemle beklemekteyiz.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı olarak, bir ferdi olmaktan ve yurt içinde ve yurt dışında hizmetinde olmaktan onur duyduğumuz Büyük Milletimizin, 19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.  Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, bizlere bu vatanı emanet eden ve vatan müdafaasına devam eden tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

16272834
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
1328
3660
137952
16272834

IP: 3.236.156.34

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011