29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN (2020)

0
0
0
s2smodern

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin Saygıdeğer Mensupları,

 

Bu yıl, aziz milletimizin, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde, "Ya İstiklal Ya Ölüm!" parolasıyla başlattığı ve bütün imkansızlıklara rağmen büyük fedakarlık ve kahramanlıklar göstererek eşsiz bir zaferle taçlandırdığı Cumhuriyetimizin, 97. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın kıvancını ve heyecanını yaşıyoruz.

 

Cumhuriyet Bayramı; ülkemizin bağımsızlığının,  toplumsal birlikteliğimizin coşkuyla kutlandığı ve bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad edildiği, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında kenetlendiğimiz günlerdendir.

 

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarını Türk Milleti çatısında birleştirerek, her türlü tehditten koruyan en büyük güvence olmuştur. Bugün, çevremizdeki ülkelerde yaşanılan olaylar değerlendirildiğinde, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün o gün ortaya koyduğu bu iradenin anlam ve değeri daha net olarak anlaşılmaktadır. Bu nedenle bizlere emanet edilen Cumhuriyet, en büyük mirasımızdır, O’nu koruyup, daha da ileri götürme azim ve kararlılığındayız.

 

Bizler; Cumhuriyet’e tam bir inançla bağlı, silah arkadaşlığı duygusu ile birlik ve beraberlik ruhu ile kenetlenmiş, çağdaş ve üstün niteliklere sahip personeliyle, ülkemizin korunmasında kendisine düşen görev ve sorumlulukları yurt içinde ve yurt dışında en iyi şekilde yerine getiren, ülkemizi her türlü tehlikeye karşı koyarak, uluslararası alanda da giderek yükselen bir profil sergileyerek bölgesindeki barış, huzur ve istikrarın temsilcisi ve teminatı olan, emekli olsak da bir parçası olmaktan onur duyduğumuz Türk Silahlı Kuvvetlerinin her alanda yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, bize bu Cumhuriyet’i armağan eden ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarak, hayatta olan gazilerimize de saygılarımızı sunarken Silahlı Kuvvetlerimizin fedakar mensuplarının, değerli ailelerinin, emekli meslektaşlarımız ile ailelerinin ve milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, başarı, mutluluk ve huzur dolu güzel günler diliyorum.

     Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

 

 

SİTE İÇİ ARAMA

 

ZİYARETÇİ SAYISI

16311924
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
2370
5158
177042
16311924

IP: 207.46.13.98

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011