ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

0
0
0
s2smodern

ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü, SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

 

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin Kıymetli Mensupları, meslektaşlarımız ve aileleri;

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ebediyete intikal edişinin 82’nci yıl dönümünde, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği mensupları olarak 10 Kasım’ı bir matem günü olarak kabul etmiyoruz. Çünkü ATATÜRK; “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir” sözleriyle düşüncelerini ve yaptıklarını kavrayıp anlatmak için bu özel günleri bir fırsat olarak değerlendirmemiz gerektiğini işaret etmiştir.  

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ordusu ve halkıyla birlikte; 20’nci yüzyılın başında tarihten silinmeye mahkum edilmek istenen ülkemizi ve milletimizi, askeri ve siyasi dehasıyla, acımasız bir işgalin pençesinden kurtarmıştır. O, sadece vatan topraklarını kurtarmakla yetinmemiş, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” ifadeleriyle aynı zamanda ata yadigarı bu topraklar üzerinde yaşayan milletimizin ruhuna işleyen ve hiç sönmeyen bağımsızlık ve çağdaşlık ateşini tüm yurda yaymıştır. ATATÜRK’ün yaptıklarının ve fikirlerinin etkisi, yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış; bağımsızlık mücadelesi veren milletlere örnek teşkil ederek ülke coğrafyalarının yeniden şekillenmesine yol açmıştır.

Ebedi Başkomutanımız Yüce Önder ATATÜRK;

TEMAD mensupları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayabilmesi için; yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisiyle, milletimizin, devletimizin ve üyelerimizin hizmetindeyiz. Size olan sevgimiz, saygımız, şükran ve minnetimiz her geçen gün artarak sonsuza kadar sürecektir. Ruhunuz şad olsun. 

Hamza DÜRGEN

TEMAD Genel Başkanı

SİTE İÇİ ARAMA

 

Twitter

ZİYARETÇİ SAYISI

16312107
Bugün
Hafta
Ay
Toplam
122
5341
177225
16312107

IP: 216.244.66.243

Hamza DÜRGEN

E-Mail : info@hamzadurgen.com

Site Kuruluş Tarihi : 15.01.2011