ÖNEMLİ LİNKLERZİYARETÇİ SAYISI
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1057
mod_vvisit_counterHafta50027
mod_vvisit_counterAy263197
mod_vvisit_counterToplam5640694TSK EN BÜYÜĞÜNÜ AFYON'A KURACAK

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=31756522&

TSK en büyüğünü Afyon'a kuracak

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'deki en büyük ikmal merkezinin Afyonkarahisar'da olacağını söyledi.

Bakan Eroğlu, Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da sanayiye çok büyük önem verdiklerini belirtti. Afyonkarahisar'ın bütün yolların kavşak noktası olduğunu ifade eden Eroğlu, Afyonkarahisar için yeni bir karar alındığını, kentin batı bölgesinde ikmal ve malzeme ihtiyaçlarının karşılanacağı askeri bir birlik oluşturulduğunu bildirdi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'deki en büyük ikmal merkezi olacağını belirterek, şöyle konuştu:

"Genelkurmay Başkanlığımıza, Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza, emekli olan hemşehrimiz Hayri Kıvrıkoğlu'na da teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'deki en büyük ikmal merkezi olacak. Bu karar alındı. Hatta buradaki birlik albaylıktan, generalliğe yükseltildi. Burası, büyük tedarik merkezi. Afyonkarahisar'ın bütün yolların, hatta hızlı trenlerin kavşak noktası olması kente bir üstünlük sağlıyor."

Afyonkarahisar'ın teşvikten de en çok istifade eden iller arasında olduğunu dile getiren Eroğlu, bunun çok önemli bir avantaj sağladığını ifade etti.

"Afyonkarahisar'ı Ege Bölgesi'nin yıldızı yapacağız diye söz verdik, şimdi Türkiye'nin yıldızı olacak" diyen Eroğlu, şunları söyledi:

"Şu anda, Afyonkarahisar büyük şehirlerle yarışıyor. Ben de bundan dolayı mutluluk duyuyorum. Afyonkarahisar'a gelenler, muazzam bir dönüşüm yaşandığını söylüyor. Afyonkarahisar dünyada sayılı termal turizm merkezi oldu. Şimdi ise Afyonkarahisar'ı sağlık turizminin merkezi yapıyoruz. Bütün dünyada protokoller imzalandı. Kuzey ülkelerden, orta Asya'ya kadar, ülkelerde fizik tedavi için, kaplıcadan sağlanacak şifalar konusunda büyük bir adım atıldı."

Eroğlu, Organize Sanayi Bölgesi'nin ardından, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ATSO) da ziyaret etti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile görüşen Eroğlu, kent ekonomisi hakkında bilgi aldı.

Eroğlu, ATSO'nun ardından Ticaret Borsası'na geçerek, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler'i ziyaret etti.

 

ASKER NÖBETTE YAŞAMINA SON VERDİ

SİİRT - Baykan İlçe Jandarma Komutanlığı'nda askerlik yapan 20 yaşındaki Jandarma Er Maşallah T., dün saat 16.00 sıralarında belirlenemeyen bir nedenle girdiği bunalım sonucu nöbet tuttuğu noktada silahı ile başına ateş ederek intihar etti.

Devlet Hastanesine kaldırılan Maşallah T, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Siirt Devlet Hastanesi Morguna getirilen askerin cenazesine otopsi yapıldıktan sonra toprağa verilmek üzere memleketi olan Van 'ın Muradiye ilçesine gönderileceği belirtildi.

DHA - Turan KOYUNCU

 

OYAK'I SORGULAYAMIYORSUNUZ, ÇÜNKÜ ERİŞİM YASAĞI VAR

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=31725427&

 

25 ŞEHİDİN DOSYASI SAHİPSİZ KALDI

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=31722212&

 

ASKER GÖNDERMEK TBMM'NİN YETKİSİDİR

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=31722205&

 
SİTE İÇİ ARAMA
ANKET
Sitemize nasıl ulaştınız?
 

TEMAD