ÖNEMLİ LİNKLERZİYARETÇİ SAYISI
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün3684
mod_vvisit_counterHafta36700
mod_vvisit_counterAy181368
mod_vvisit_counterToplam2465694ALT LİMİTTEN SINIF TAHAKKÜMÜ-GENELKURMAY 'GÖNÜLLÜ'YÜ İZAH ETMELİ

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=25006130&

 

 

 

GENELKURMAY BAŞKANI'NDAN MEHMETÇİĞE 'ÖZEL' İLGİ

 

http://www.zaman.com.tr/fotograf_genelkurmay-baskanindan-mehmetcige-ozel-ilgi_134977_1.htmlGenelkurmay Başkanı'ndan Mehmetciğe 'Özel' ilgi

Genelkurmay Başkanı'ndan Mehmetciğe 'Özel' ilgi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, dün Kayseri 1. Komando Tugayı'nda denetlemelerde bulundu. Askerlerle birlikte karavana yiyen Orgeneral Özel, askerlerin suyunu bizzat elleriyle doldurması objektiflere yansıdı.

3. Komando Taburu Yemekhanesi'nde er ve erbaşlarla ''mercimek çorbası, elbasan tava, bulgur pilavı, puding ve limonata''dan oluşan karavanadan yiyen Özel, masasına oturduğu askerlerin bardaklarına sürahiden su doldurarak, onlarla sohbet etti.

 

AFYON'DAKİ 25 ŞEHİT İÇİN TAZMİNAT TALEBİ

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=21266932&

25 şehit için Uludere talebi! 

Afyon'da şehit düşen askerlerin aileleri Bakan'la görüştü

Kenan BUTAKIN / VATAN HABER MERKEZİ 

Afyon’daki mühimmat deposunda yaşanan patlamada şehit olan 25 askerin aileleri önceki gün Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile bir araya geldi. Aileler, Bakan Yılmaz’a çocukları için tazminat ödenip ödenmeyeceğini sordu

5 Eylül 2012’de Afyon’daki askeri cephanelikte meydana gelen patlamada 25 asker hayatını kaybetti. Soruşturmayı yürüten Eskişehir 1. Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Savcılığı iddianemesini hazırladı. 2 astsubay, 2 uzman çavuş ile 21 erin şehit olduğu olayla ilgili iddianamede, patlamanın sorumluları olarak, o dönemde görevli olan, 4’üncü Mühimmat Bölge Komutanı Kıdemli Albay Veysel Özbay, Bölük Komutanı Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tarık Aydın gösterildi. Askeri Savcılık, iddianamede üç komutanın, “Bilinçli taksir sonucu birden çok kişinin ölümüne sebebiyet vermek suçundan 22’şer yıl 6’şar aya kadar hapsini talep etti.

33 kişi katıldı

Olayın yargı boyutu devam ederken şehit olan askerlerden 19’unun ailesi önceki gün Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’la Ankara’da bir araya geldi. Yaklaşık 1.5 saat süren ve şehitlerin yakınları olan 33 kişinin katıldığı görüşmede aileler taleplerini dile getirdi. Bakan Yılmaz ise konuyu takip ettiklerini söyledi.

Uludere örneğini hatırlattılar

Şehit yakınları Bakan İsmet Yılmaz’la görüşmeleriine ilişkin şu bilgileri verdi:

- İsmet Dülger (Onur Dülger’in amcası): “Şehit askerlerden birinin yakını, tazminat konusunu gündeme getirdi. Hatta ‘Uludere’deki olayda hayatını kaybedenlere verilen tazminat miktarı bize de verilecek mi?’ diye sordu. Bakan ise şehit yakınları ile ilgili düzenlenen yasanın buna imkan tanımadığını, ancak bir çalışma yürüttüklerini söyledi.”

- Ali Taştan (Tolga Taştan’ın babası): Tazminatla ilgili diğer bakanlarla görüşüldüğünü belirtti. Acımıza ortak olup olmadıklarını bu verilecek kararlardan göreceğiz.

- Arif Uluer (Bayram Uluer’in babası): Bakanla 33 kişi görüştük. İddianamenin mahkemeye sunulduğunu belirtti. Tazminat talebine karşılık bir çalışma yapıldığını söyledi.

 

DAVUTOĞLU: ESİR GENERAL HABERLERİ ASILSIZDIR

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=21264484&

 

MÜEBBET YETMEZ

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=21263494&

 
KÖŞE YAZILARI
Hamza DÜRGEN
16.07.2014
KURUMSAL YAPI VE TEMAD


SİTE İÇİ ARAMA
ANKET
Sitemize nasıl ulaştınız?
 

TEMAD