ÖNEMLİ LİNKLER

2014 YILI TSK. YAN ÖDEME KARARNAMESİ

http://www.haberartiturk.com/2014-yili-tsk-yan-odeme-kararnamesi-makale,743.html

2014 YILI TSK. YAN ÖDEME KARARNAMESİ 

Dede Ersel Aksu

2014 YILI TSK YAN ÖDEME KARARNAMESİ GÜNCEL ÇİZELGELERİ VE TAM METNİ 

(SUBAY, ASTSUBAY, UZM.J.ÇVŞ. VE UZM. ERBAŞ, KİM NE ALACAK) 

 OCAK 75 OLAYLARININ FİTİLİ OLAN YAN ÖDEME KARARNAMESİ ONAYLANDI


1975 Yılı Ocak ayında başlayan ve tüm yurt geneline yayılarak bir çok astsubayın, rütbe tenzili, hapis cezası ve TSK'dan çıkarılmasına neden olan, TSK Yan Ödeme Kararnamesinin, 2014 yılı düzenlemeleri yapılarak,  15 Ocak 2014 tarihinde onaylanarak,  01 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olacağı öğrenilmiştir.

Ocak 1975'de olaylara neden olan, o dönemde eylemlere katılıp da mağdur olan assubayların, halen mağduriyetinin devamına  neden olan, hiç bir sicil affından yararlanmadan  bir çoğu göçüp, giden, geride kalanlarının ise bir hayli yaşının ilerlemesine rağmen, sosyal medyada sesini duyurmaya çalışan astsubayların uğruna eylemler yaptığı , hapisler yattığı kararnamenin, 2014 versiyonunu hep beraber analiz edelim;

ASTSUBAY VE UZMAN ERBAŞLARA KOMUTANLIK TAZMİNATI

Kararnamede komutanlık görevine atanan muharip, subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ile uzman erbaşlara 71 TL. ile 102 TL. arasında tazminat verileceği,

3. KEZ ŞARKA GİDENE TAZMİNAT

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Sıralı Hizmet Garnizonuna (şark görevi) 3. Kez giden subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ile uzman erbaşlara 205 TL. ile 300 TL. arasında ilave tazminat ödeneceği,

BÖLÜK ASTSUBAYLARINA DA TAZMİNAT VAR

Yardımcı veya muharip sınıfta olup da bölük astsubaylığı görevini icra eden tüm astsubaylara 102 TL. ile 316 TL. arasında ek tazminat ödenecek.

İSTİRAHAT ALANLARIN MAAŞINDA KESİNTİ OLACAK

Sağlık Kurulu raporları ve yatarak görülen tedaviler hariç olmak üzere, bir takvim yılında 15 günden fazla alınan istirahatler için, süreye bağlı olarak aylık tam kesinti yapılacak, bu konuda subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ile uzman erbaşlardan rütbeye göre 160 TL. İle 1250 TL. arasında kesinti yapılacak.

“SPOR YAPANMAZ” RAPORU ALANIN MAAŞINDAN KESİNTİ VAR

Göreve devam etse dahi, “Spor Yapamaz”, “Uzun mesafe Yürüyemez”, “Ağır Bedeni Faaliyetlerden Muaftır” vb. türde 15 günden fazla süre ile istirahat alan personelin maaşından süreye bağlı olarak 1/3 oranında olmak üzere, rütbe ve statüye göre 55 TL. ile 420 TL. arasında maaş kesintisi yapılacak.

KURSA GİDENLERİN MAAŞINDAN KESİNTİ

3 Ay ve daha uzun süreli olmak kaydıyla, kurs, istirahat vb. nedenlerle görevinden ayrı kalanların komutanlık tazminatı kesilecek ve yerine vekalet eden personele ödenecek. Vekalet ücretinin alt sınırı 150, TL. üst sınırı ise 658 TL. olarak tespit edildi.

BİNBAŞILARA İLAVE KOMUTANLIK TAZMİNATI ÖDENECEK

Bölük ve batarya komutanlığı yapan binbaşılara aylık, 123 TL. komutanlık tazminatı ödenecek.

İL MERKEZ VE  İLÇE JANDARMA KOMUTANLARINA KOMUTANLIK TAZMİNATI

Tabur seviyesindeki İlçe Jandarma Komutanları ile İl Merkez Jandarma Komutanlarına ve Bölük seviyesindeki İlçe Jandarma Komutanları ile İl Merkez Jandarma Komutanlarına 246 TL. ile 329 TL. arasında komutanlık tazminatı ödenecek.

KOMUTAN YARDIMCILARINA VE SINIF SUBAYLARINA DA ÖDEME VAR

Komutan yardımcılığı kadrosuna atanan personel, atandığı kadro karşılığında 300-600 TL. arasında komutanlık tazminatı ödenecek. Askeri okullarda sınıf subayları, öğrenci amirleri, sınıf amirlerine 205 TL. ile 329 TL. arasında komutanlık tazminatı ödenecek.

PİLOT TAZMİNATLARINA BÜYÜK ZAM

Pilotlar uçuş yıllarına göre 13. Yıldan itibaren ek tazminat alacaklar Buna göre;

13 Yıllık pilot; 617 TL,

14 Yıllık Pilot; 719 TL.

15 Yıllık Pilot; 822 TL.

16 Yıllık Pilot; 925TL. ek uçuş tazminatı
alacak.

ASKERİ DOKTORLAR DA UNUTULMADI

Terörle mücadele edilen 1. Derece kritik iller kapsamında olan, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van’da görev yapan askeri tabiplere 617 TL. ilave tazminat verilecek.

SURİYEDEKİ KARAKOLA DA ÖZEL TAZMİNAT

Suriye toprakları içinde bulunan Süleyman Şah Saygı Karakolunda görevli subay, astsubay ve uzman erbaşlara 205 TL. ile 308 TL. arasında tazminat ödemesi yapılacak.

ÖZEL KUVVETLERE ÖZEL TAZMİNAT


Özel Kuvvetler Okullar Komutanlığı bünyesindeki taburlarda görev yapan, subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ile uzman erbaşlara 308 TL. ile 617 TL. arasında değişen oranlarda ek tazminat verilecek.

Yine Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde görev yapan, Yurtdışı Harekata Hazırlık Şube Müdürleri ile Merkez Amirlerine 185 TL. ile 246 TL. arasında ek ödeme yapılacak.

DENZİCİLERE KÜÇÜK EK TAZMİNAT

Deniz Kuvvetlerinin, yüzer birliklerinde görevli, deniz hava kontrolörleri ile deniz hava ileri kontrolörlerine 41 TL ile 61 TL. ek tazminat ödenecek.

JANDARMALARA MİNİK TAZMİNAT


12 Kasım 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6360 Sayılı Kanun ile belediye sınırlarının değişmesi ile birlikte kapsam dışı kalacak jandarma personelinin mağduriyetinin önlenmesi kapsamında, il ve ilçe merkezleri dışındaki jandarma karakollarında görevli personelden subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ile uzman erbaşlara 41 TL. ile 61 TL. arasında ek ödeme yapılacak..

TASLAK ÇİZELGEDE PİLOTLAR İLE UÇUŞ TEKNİSYENLERİ ARASINDAKİ MAKAS AÇILIYOR!

Planlanan uçuş tazminatlarında ise 13 yıl ve üzerinde kıdemi bulunan pilot gelirlerine; 617 TL. ile 917 TL. arasında zam artışına rağmen, teknisyen astsubaylara hiç ödeme planlanmadığı,

666 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname sonrası planlanan, gelir artışlarında, 13 yıl ve daha fazla hizmet süresi olan pilotlara aylık; 1297 TL. ile 1764 TL. arasında ödeme planlandığı, ancak uçuş teknisyenlerine 128 TL ile 189 TL. arasında gelir artışının planladığı,

666 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname sonrası planlanan, gelir artışlarında, 13 yıl ve daha fazla hizmet süresi olan pilotlara yıllık; 17.174 TL. ile 23.425 TL. uçuş tazminatının planlandığı, bunun karşılığında ise teknisyen astsubaylara yıllık olarak 1547 TL. ile 2582 TL. planlandığı taslak çizelgeden yansıyan bilgiler arasında.

YARBAY VE ÜSTÜNE VERİLECEK OLAN RAKAMLAR HENÜZ DUYURULMADI

Ast kademeye ilişkin yapılacak ödemeler duyurulurken yarbay ve üst rütbedeki personele denen tazminatlar henüz duyurulmadı.  

2013 Yılı Ocak Ayı itibarı ile, Hakim Albay -  Kuvvet  Komutanı -  Orgeneral seviyesinde;

1255 TL. İle 1476 TL arasında Temsil Tazminatı,
  516 TL. ile 1476 TL. arasında Makam Tazminatı,
  491 TL. ile 701 TL.  arasında Kadrosuzluk Tazminatı ödenmekte,

Yine 2013 Yılı Ocak Ayı itibarı ile Yarbay- Albay rütbelerindeki personele;

147 TL. ile 332 TL arasında Makam Tazminatı, 
590 TL ile 849 TL. arasında Görev Tazminatı,

Sadece Albay rütbesindekilere ise 491 TL.  Kadrosuzluk Tazminatı ödenmekte idi. 

İYİLEŞTİRMELER EMEKLİYE YANSIYACAK MI?

Hakim olan görüş, İyleştirmelerin Kanun Hükmünde Kararname ile yapılmasından dolayı, emeklilere herhangi bir yansımamanın olmayacağı, ancak, 9 Ağustos 1993 tarihli ve 499 sayılı KHK’nın 9’uncu maddesine istinaden, albay ve daha üst rütbeye ödenen "Kadrosuzluk Tazminatı" ile Yarbay ve albay rütbelerinde ödenen, 2001 yılındaki 375 Sayılı KHK ile çıkarılan, "Görev Tazminatının", Kanun Hükmünde Kararnameye istinaden emeklilere de ödenmesi nedeniyle örnek olabileceği tartışmalar arasında. 

İşte çok tartışılan o çizlegeler;
Yorumlar (33)Add Comment
0
Ne yazlım?
yazar mehmet, Eylül 26, 2014
Yazan yazmış kaderimizi bizede şükretmek düşer kimin umrunda uzman ölmüş ast subay ölmüş varsa yoksa komutanlar herşey heryerde hazır arkadaşlar kusura bakmayın fazla birşey yazmayacağım yazarsam sonu kötüye varacak sağlıcakla kalın.
0
kıbrısn ada taxzminatı
yazar ahmet, Şubat 09, 2014
kıbrısn ada tazminatı biz uzman çavuşlara 200 tl subay astsubay 500 tl ile 2500 tl arasında alıyor disiplinden mahseden komutanlar nerdeler hani astın ve üstün hukukuna riayet üstün hukuku var astın hukuku 200 tl ondan sonra çıkıyor bir kurmay albay uzmanlar kilolu makarna bulgur pilavıyla tabi kilo alıyoruz kendi 8000 tl maaş alsak bizde sağlıklı besleniriz
0
2014 YILI TSK. YAN ÖDEME KARARNAMESİ
yazar cem, Şubat 08, 2014
Hakkaniyet ölçülerinin gözetilerek 2014 yılı TSK.Yan Ödeme Kararnamesinin içeriği tamamen haksızlıkla doludur.Subay TSK'nın tüm imkanlarından faydalanıp ekonomik anlamda zaten kar ediyor. astsubaylarda TSK'nın
0
...
yazar Zafer SEVEN, Şubat 06, 2014
Önümüzde seçimler var, tepkileri oylarımızla verelim, yıllardır mücadelenin sonucu bu kadar,Lütfen bizim adımıza önerge veren siyasileri ve partilerini destekleyelim.Tşk.ler
0
yazıklar olsun
yazar FARUK AKKÖPRÜ, Ocak 27, 2014
nalıncı keseri gibi yontma devam etmiş.yazıklar olsun.emeklilere verilen 100 tl.yi tekrar genel kurmaya hibe edelim.onların ihtiyacı çoktur.yazıklar olsun.
0
...
yazar ali rıza doğan, Ocak 23, 2014
laptop ile televizyon arasında kahve içerek mesaisini geçiren,vatanın milletin geleceğini hesaplayanlar elbette ki benden fazla alacak. benim sıfır yetki sınırsız sorumlulukla beklenti içinde olmam bile hata. bir garip bölük astsubayı.
0
...
yazar mehmet, Ocak 22, 2014
arkadaşlar bu spor istirahati hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz?
0
Ne desek boşa çıkıyor.
yazar İbrahim, Ocak 21, 2014
Sayfalar dolusu yazılar yazılsa da vicdanlarda adalet duygusu yoksa nafiledir. Birilerince; birilerini alt etmek, ileri getirmemek, söz sahibi etmemek için her türlü fetbazlık düşünülmüş ve bu kararnamenin çıkması için elbirliği ile çalışılmıştır. Bu nedenle yazacak birşey bulamıyorum. Ben bu olanları Yüce Allah'ın adaletine havale ediyorum.
0
Subaylara verilmese bize birşey verilmezdi
yazar Abdülcanbaz, Ocak 21, 2014
İnsanları salak yerine koyuyorlar. Asıl amaç yukardakilere zam yapmak. Bize verilen ise sus payı daha doğrusu ağzımıza çalınmaya çalışılan bir parmak bal.
0
bahtiyar arkadaşın sorusuna cevap !!!
yazar mehmet, Ocak 20, 2014
bu tazminatlar hv.k.k.lığı uçak bakım sınıfında çalışan astsubaylara bir iyileştirmeyi kapsamamaktadır, sadece uçak bakım sınıfında çalışan komutan kadrosunda bulunan üsteğmen, teğmen, astsubay rütbelerindeki personeli kapsamaktadır. bir de ikmal sınıfındaki astsubaylara da tazminat verilmiştir.
0
yanlış anlaşılanı düzeltme
yazar mehmet, Ocak 20, 2014
arkadaşlar ben bir maliye subayıyım. bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. burada yapılan komutanlık zamları üsteğmen,teğmen, astsubaylar ve uzman erbaşları kapsamaktadır. bazı arkadaşların belirttiği gibi tüm subaylara verilen bir zam veya tazminat yoktur. özellikle maliye, levazım, istihbarat, personel şubelerinde çalışan personelin yan ödemelerine yıllardır hiçbir iyileştirme yapılmamaktadır. sadece komutan kadrosunda çalışan üsteğmen ve altı personeli kapsamaktadır.
0
haksızlık
yazar uzman, Ocak 20, 2014
TSK da eşit şartlarda çalışıp da aralarında o kadar uçurum varken uçurumu dahada arttıranlara helal olsun vicdanları nasıl rahat olacak rahat uyuya bilecekler mi onu merak ediyorum UZMAN ERBAŞLARIN EK GÖSTERGELERİ BÜTÇEYE KÜLFET DİYENLER BUNU NASIL KABUL EDİYORLAR Onların vicdanları rahat mı Onlara da hakkımızı helal etmiyorum ALLAH'a Havale ediyorum bütün UZMAN ERBAŞ Arkadaşlara sesleniyorum oy zamanı bunları görsünler HOŞÇA KALIN
0
burjuvayı korumak
yazar MEHMET, Ocak 20, 2014
allah bizimgibi en alt sınıflara sabır versin . adamlar her şekilde bir üst sınıf yaratıyor
0
boluculuk
yazar ali, Ocak 20, 2014
Alttakalan uzman erbaslara hic birsey yok bisey varda diyemiyek...............diyek
0
boluculuk
yazar ali, Ocak 20, 2014
ALTA KALANİN CANİ CİKSİN
0
Ne artış ama ha...
yazar necdet erdin, Ocak 19, 2014
Bol bol laf salatası, zaten maaşları düşük olan, hiçbir yan ödenek alamayanlara müjdeler olsun ki yine 3 ün 1 i verilmiş, sevinçten uyuyamayacağız, çoook sağ olsunlar.
0
uzman erbaş
yazar şevket kökce, Ocak 19, 2014
uzman erbaşların derece ve kademeleri neden sümen altı yapılıyor.2000 yılında 60 bin mevcudu olan uzman erbaşların mevcudu oldu 30 bin artık ciğeri gösterip gösterip çekme zamanı bitti..farkındaysanız subay kesiminin hepsine bi iyileştirme var nedense uzman erbaşlara artık kemik var..dalgamı geçiyosun be adam 4 yıl üniverste bitirmiş uzman erbaşa 71 lira valla helal olsun..hala düz kontak sistem...kimse helal etmiyor hakkını..saygılar..
0
istemiyorummm
yazar aytaç, Ocak 19, 2014
Ben uzman jandarmayım istemıyorum alacagım 71 tl parayı allaha havale edıyorum ve hakkımın zehır zıkkım olmasını allahtan istıyorum.Zehir zıkkım olsun asıl calışanın hakkını kım yıyosa verırlerse 71 tl ben gerı hazıneye ödemesını yapacam ...onuda alsın lar kıymetli subaylarına versınler...hakkım haram olsunnn
0
uzmanlar ne olacak
yazar ahmet, Ocak 19, 2014
biz komando uzmanlar ne olacak hiç düsünen yok mu hem dağlarda geziyoruz hem kışlaya gelip 24 saat mesai yapıyoruz batı gibi oldu yazık degilmi bize birde ufak bir hata yapınca subaylar tarafından maas alıyorsunuz deniyor ve hakarete uğruyoruz er statüsündeyiz bunlarıda araştırın
0
Adaletin Adaletsizliği
yazar Mehmet Ay, Ocak 19, 2014
Garibim Uzman'ım üçüncü kez yani12 yılını Şark'ta geçirecek karşılığında 205 lirayla avutacaksın.Eğer varsa Birazcık adalet kırıntınız Adamların Özlük hakkını ve Ek gösterge olayını çözün.Adamlar emekli oluyor karşılığında 1100 tl. emekli aylığı ile teselli ediliyorlar.Eğer Bu kanununu yapanların adaleti buysa Allahında Bir Adaleti oldığunun unutulmaması gerektiğini Düşünmek Lazım.
0
yan ödeme 2014
yazar yusuf, Ocak 19, 2014
yan ödeme zammı alan personel öz evlat, alamayan üvey evlat hak adalet ne zaman sağlanacak? biz de ek zam istiyoruz..bl.k.larına her yıl ek zam veriliyor.astsubayların ağzına bir parmak bal çalınıyor o kadar..
0
sssss
yazar çetin, Ocak 19, 2014
allah bu taslağı hazırlayanları helk etsin İmzalıyanıda 2 misli Helak Etsin
0
yazıklar olsun
yazar uzman, Ocak 19, 2014
Yazıklar olsun ya kaşıkla verip kepçeyle almak bu olsa gerek gerçi uzman erbaş zaten hastalanma ya hakkı yok subay astsubay düşünsün.3269 uzman erbaşlar derece kademe istiyor..en azından jandarma uzm.hakkından yararlanalım be zalimler!
0
Kınama
yazar Cengiz, Ocak 19, 2014
bu tazminatlar hesaplanırken neye göre hesaplanmıştır? subay astsubay uzman erbaşlar aynı yerde çalışmıyorlar mı? subaya ayrı assubaya ayrı uzman erbaşa ayrı tazminat hesaplanmış. yoksa subaylar bu orduda daha mı çok çalışıyorlar acaba?
Süleyman Şah karakolunda ki subay her daim elinde silahla mevzide nöbet mi bekliyor ki oradaki subaya daha yüksek tazminat verilmesi düşünülmüş. Bunu birlik içinde de düşünebiliriz. Subaylar daha çok çalışıyorlar herhalde ki her zaman ve her yerde olduğu gibi pastanın büyük olan kısmı onlara pay edilmiş. Bu kararname tamamen kanunlara aykırı ya veriyorsan herkese eşit tazminat ver yada hiç verme. Aradaki uçurumdu böylelikle kanyon oluşturulmuş oldu. Hayırlı olsun...
0
...
yazar osman, Ocak 18, 2014
yine sb. astsb. lara vermişler. bu ordunun yükünü çeken. en ağır işleri yapan uzm. lara birşey yok.yukarıdaki komutanlar öneri yaparken hani biz bir aileyiz ya uzmanlara üvey evlat muamelesi yapmışlar. 25 yaşında sb astsb. masa başında oturduğu yerden tazminat alır. 45 yaşında uzm. çvş. dağ tepe gezer yaz kış eğitim alanında eğitim yapar yinede insan yerine konulmaz. çoğu zamanda ikm. astsb. bl. astsb. tk. astsb. tk. k. nı ve birçok kişinin işinide biz yapıyoruz. bunları neden görmüyorsunuz.
0
...
yazar recai yaşar, Ocak 18, 2014
Son zamanlarda memleketimizde yaşanan olaylar karşısında nerede hak hukuk adalet var ki. İnsanları zorla isyana sürüklüyorlar. Zaten hukukun olmadığı toplumlarda insanlar hakkını kendi aramaya başlayınca o ülke batmaya mahkumdur. Devlet Devletse haksızlığı giderecek insanları hem devletine hemde birbirlerine düşman etmiyecek . Bu adaletsizlikleri yaşaya yaşaya belki düzelir diye diye ömrümüz tükeniyor. Herhalde bunlar lada bu iş olmayacak bizimde gözlerimiz açık gidecek. İnşallah çocuklarımız hakkın ve adaletin hakim olduğu bir yaşam sürerler.
0
HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
yazar sami aktaş, Ocak 18, 2014
18 YAŞINDA UZMAN JANDARMA OKULUNA ASKERİ OKUL SINAVLARI İLE KAZANIP T.S.K. NORMLARINA GÖRE ,TEPEDEN,TIRNAĞA SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLEREK ALINDIK.1.DÜNYA SAVAŞI 4 YIL(1914/191smilies/cool.gif,2.DÜNYA SAVAŞI 5 YIL(1939/1945) ,KORE HARBİ 3 YIL ,KIBRIS SAVAŞI 3 AY SÜRDÜ.1989-1998 E KADAR TAM 5 YIL 2 AY TERÖR İLE MÜCADELE ADI ALTINDA, 7 GÜN 24 SAAT 345 GÜN DÜŞÜK YOĞUNLUKLU SAVAŞ TANIMI İLE DAĞ KARAKOLLARINDA,ÜS BÖLGELERİNDE,SINIR ÖTELERİNDE UZMAN JANDARMALAR-JANDARMA UZMAN ERBAŞLAR HİÇ KESİNTİSİZ SAVAŞTIK.ŞİMDİ VASIFSIZ 365 GÜN DE 182 GÜN ÇALIŞAN SİVİL MEMUR ARKADAŞLAR İLE AYNI KEFEYE KONULARAK EMEKLİ EDİLDİK,1200 LİRA EMEKLİ MAAŞI ALMAKTAYIZ,ASKERİ HİÇ BİR SOSYAL TESİSLERDEN İSTİFADE EDEMİYORUZ.BU BİR AHLAK SORUNUDUR.EMEKLİ DE RÜTBE YOKTUR.TEKRAR HATIRLATMAK İSTERİM,MAKAMLAR VE RÜTBELER ÜLKEYE HİZMET İÇİN VARDIR,SALTANAT SÜRMEK İÇİN YOKTUR,ATATÜRK DİYE ATATÜRKÇÜLÜK DİYE BAĞIRAN SAYIN BÜYÜKLERİMİZ,ATA SALTANATI YILLAR ÖNCE KALDIRDI.EMEĞE SAYGI GÖSTERMEZSENİZ SONUNUZ MUALLAKTIR.ÇOĞUNLUK SİZE SAHİP ÇIKMAZ,HABERİNİZ OLSUN.SAYGILARIMIZLA.
0
MANİDAR
yazar MANİDAR, Ocak 18, 2014
geçen yıl hiçbir kuvvetin görüşü alınmadan kurmay sınıfı ve komkarsu bitirenlere zam yapıldı.adı "temininde güçlük ve istihdamında zorluk çekilen" adı altında verildi...nasıl yani...evde 4 saat..mesaide 6-8 saat ders çalış...2-3 yıl terfi al..üzerine bi de tazminat...bunun adı eğitim öğretim tazminatı olur..y.lisans doktora açık öğretim her neyse bitirene verirsin...yan ödeme tanzimi dayanağı olan personel kanunu'nu aşmış durumda...verilecek tazmınat adı belli...kime verileceği ve ne zaman geri alınacağı her yıl değişiyor...canlı organizma gibi...yıllardır oturtamadılar bu işi...herkes aynı anda memnun olamaz ama...üst kesim sanırım hakkını aldı..artık tabanı da düşünmenin yeridir...misal pilota, özel kuvvete vs tazminatı ver...yılda 20-50 milyon ödeneğin / malın hesabını veren ikmal-lojistikçiye bari 30-35 tl ya verme yada arttır artık..komedi bu
0
AYNI İŞE FARKLI TAZMİNAT BRAVO DOĞRUSU
yazar CENK, Ocak 18, 2014
ARADAKİ FARKI NASIL DAHA FAZLA AÇARIZ DAHA NASIL BU SINIF AYRIMINI BÜYÜTÜRÜZ DİYE ÜZERİNE ÇALIŞILMIŞ BİR KARARNAME AYNI İŞİ YAPAN SIRF RÜTBESİ FARKLI DİYE FARKLI MAAŞ ALMAYA DEVAM EDECEK YAHU ZATEN MAAŞLAR ARASINDAKİ UÇURUM BELLİ BİR DE TAZMİNATLARDA DA AYNI ŞEYİ YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR...
0
...
yazar adnan, Ocak 17, 2014
Yahu arkadaş bu başbakanı birileri fena halde kandırıyor. yıllarca güneydoğunun dağlarında eşek gibi dolaştırılıp sağlığını kaybeden sonrasında da spor istirahati almak zorunda olan (SAĞLIĞINI DA NEDEN KAYBETTİĞİ MALUM) garibanlara olmuş. Hakkımı helal etmiyorum bunu yapanlara. ALLAH'a havale ediyorum. kaşıkla verip yine kepçeyle alıyorlar.
0
...
yazar ekrem, Ocak 17, 2014
üçüncü kez şarka geleen subay astsubay uzmana tazminat demiş ne güzel bağlamış yani uzmana yine bişey yok subay astsubay 2x3=6 yıl yapıyor,uzman 2x4=8 yani subay astsubay üçç kez şark yapınca 6 yıl,uzman 2 şark yapınca 8 yıl siz karar verin....her zaman ki gibi uzmana bir şey yok........
0
kınama
yazar zafer ünal, Ocak 17, 2014
ASTSUBAYLAR BU ORDUDA HİÇ BİR HÜKMÜ OLMAYAN KOMUTANLARIN GÖZÜNDE ÇAYCI SATATÜSÜNDE OLDUĞU SÜRECE HİÇ BİR ZAMAN ÖZLÜK HAKLARINI DÜZELTMEZLER..EĞER DÜZELTİRLERSE BAŞKA ŞEYLERE KAFA YORACAĞIMIZDANDIR..AMA ŞUAN SADECE GEÇİM DERDİ İLE UĞRAŞIYORUZ..BÖYLE ADALETSİZ BİR DÜZEN GÖRÜLMEMİŞTİR...KARA KUVVETLERİNDE TIRTILLI ARAÇ VE TEKERLEKLİ ARAÇ TEKNİSYENLERİ DE YARDIMCI SINIF BU KİŞİLERE NEDEN TAZMİNAT YOK..EN ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞAN GÜNEY DOĞUNUN EN ÜCRA KÖŞESİNDE AİLELERİNDEN AYRI KIŞIN ONARIM YAPMIŞ OLDUĞU ANAHTARI ELİNE YAPIŞAN...6 TONLUK BİR TANK MOTORUNU REZİL BİR KURTARICI İLE KALDIRIP RİSKE GİREN ARIZAYI GİDERMEDEN MESAİ Yİ TERK ETMEYEN (VERİLEN EMİR)KİŞİ YARDIMCI SINIF TEKNİSYEN ASTSUBAYDIR...VERİLEN DEĞER BU KINIYORUM BU ORDU ASTSUBAYLARA ZULUM YAPAN HAKİR GÖREN KÜÇÜK GÖREN YILDIZLARIN ALTINDA EZİLEN...TOPLUMDUR....
0
tzminat
yazar bahtiyar, Ocak 17, 2014
Abi bu yazıda hkk lığında çalışan astsubay lar ile ilgili bişey yok yada biz tam anlayamadık.Uçak bakım.k.lığında çalışan bir astsubaya iyileştirme varmı yokmu bi açıklık getirebilirmisiniz.tşk ederim.

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
SİTE İÇİ ARAMA
ANKET
Sitemize nasıl ulaştınız?
 

TEMAD