Dolar 33,0117
Euro 35,9509
Altın 2.546,42
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Az Bulutlu
Ankara
32°C
Az Bulutlu
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 31°C

ASKERE GÖRE CHP LİDERİNİN SUÇLARI

ASKERE GÖRE CHP LİDERİNİN SUÇLARI
28/05/2013 5:32 PM
20.291
A+
A-

Taraf Gazetesi

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=29639498&

 Askere göre CHP liderinin suçları

ARZU YILDIZ / ANKARA

Kılıçdaroğlu’nun, 28 Şubat’ta Kürt ve Alevi olduğu, SSK’ya Kürtleri yerleştirdiği gerekçesiyle fişlendiği ortaya çıktı. Belgelerde CHP lideri hakkında “Dersim isyanına katılan Kureyşan aşiretindendir” deniyor

nkara TMK’nın 10. Maddesi’yle Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 28 Şubat darbesiyle ilgili soruşturma kapsamında ele geçirilen belgeler, o dönemde SSK’nın başında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da fişlendiğini ortaya koydu. Batı Çalışma Grubu (BÇG) tarafından hazırlanan belgelerde Kılıçdaroğlu hakkında şu ifadeler kullanılıyor: “Gerçek soyadı Karabulut olup, Dersim isyanına katılan Kureyşan aşiretindendir. 100’den fazla PKK, TKLP, KDP, DEV-YOL militanını kuruma yerleştirmiştir. İhalelerde Alevi Kürt müteahhitlere 25 trilyonluk ihale kazandırmıştır.”

“Bölücü kadrolaşma” demişler

Başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 28 Şubat döneminde askerlerce hazırlanan fişleme tutanaklarına Taraf ulaştı. BÇG Kriz Masası bünyesinde hazırlanan tutanaklarda, o dönemde SSK’nın başında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında özetle şu bilgilere yer verildi: “K.Kılıçdaroğlu, kuruma personel alımlarında bölücü, mezhepçi, örgüt mensubu, sabıkalı olan yandaşlarına, akrabalarına, hemşehrilerine öncelik vermiş, bu maksatla alımlarda her türlü hileye ve yolsuzluğa başvurmuştur. İstanbul’da 1994 yılında yapılan işçi alım sınavında kazanan 357 kişinin hemen hemen tamamı Kürt kökenli ve Alevilerdir. Bu şahısların çoğunluğu Tunceli, Sivas, Erzincan doğumlu veya Dersim isyanını takiben başka illere göç etmiş vatandaşlardır. Ayrıca yapılan sınavlarda aynı aileden birçok kişinin aynı anda işe alınması gibi durumlara da sık rastlanmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu, tarafından işe alınan veya terfi ettirilen bölücü, mezhepçi, sabıkalı veya geçmişi itibariyle devlet memuru olması sakıncalı olan pek çok kişi mevcuttur. Bunlarıdan tespit edilebilinen 29 kişinin isim, görev ve niteliklerini gösteren bir liste ekte yer almaktadır.

 

“Bölücülerin eline geçecek”

SSK’ya 18 bin kişinin alınması için yetki verilmesi gündemdedir. Şayet bu gerçekleşirse bu kurumun hemen hemen tamamının bölücü ve mezhepçilerin eline geçmesi kaçınılmazdır. Adı geçen şahsın Kürt kökenli alevi müteahhitlere bugüne kadar verdiği toplam değeri 25 tirilyonu bulan ihale de bu konuyu gerçeklemektedir. Kılıçdaroğlu, kurumu menfaatleri ve ideolojileri doğrultusunda keyfi olarak idare etmektedir. Kendisi, kurumun taşınmazlarını evvelce satılmak üzere Emlak Bankasına devretmiştir. Şu anda ise sağlık tesisi yaptırmak için arsa aramaktadır.

Kılıçdaroğlu, Kürt Alevisi ve yakın olan inşaat müteahhitlerine şaibeli ihaleler vermek suretiyle onlara menfaat temin etmesi kapsamında; SKK’daki hemşeri fazlalığı nedeniyle sağlık meslek liseleri kapatılırken, kendi bölgesi olan Tunceli’de sağlık meslek lisesi inşaatına başlamış ve ihaleyi yakını ve hemşerisi olan A.R.O’ya vermiştir.Yersiz yatırımın başına dert açacağını bildiğinden maliyeti 1 trilyonu geçen okulu 100 milyar TL’ye MEB’e devretmiştir. SSK İstanbul Kartal Hastanesi onarım inşaatı, Göztepe Hastanesi genel onarım inşaatı, Gaziosmanpaşa Dispanser ve Sigorta müdürlüğü binası inşaatı, SSK, Afyon Hastanesi tevsi inşaatı, Ankara Dispanser binası ile diş tedavi protez merkezi onarım inşaatı ihalelerinde kurumu trilyonlarca lira zarara uğratmıştır.

» Gerçek soyadı Karabulut olup, Dersim isyanına katılan Kureyşan aşiretindendir.

» 100’den fazla PKK, TKLP, KDP, DEV-YOL militanını kuruma yerleştirmiştir.

» İhalelerdeAlevi Kürt müteahhitlere 25 trilyonluk ihale kazandırmıştır.”

Şikâyet ederse mağdur olacak

KILIÇDAROĞLU önümüzdeki günlerde başlayacak olan 28 Şubat davasına hakkında hazırlanan fişleme tutanakları gerekçesiyle müdahil olabilecek. Kılıçdaroğlu, müdahil olarak başvurması haline 28 Şubat mağduru olacak. Bu arada Başbakan Erdoğan için hazırlanan fişleme tutanağında “Belediye bütçesinden yandaşlarına para aktarıyor” dendi. Melih Gökçek hakkında ise “Ankara Muradiye vakfına para aktarmaktadır” ifadelerine yer verildi. Öte yandan Genelkurmay Genelsekreteri Erol Özkasnak’a verilen BÇG takdir belgesi, Özkasnak’ın evinde yapılan aramalarda ortaya çıktı. Özkasnak’a verilen takdir belgesinin içeriği ise şöyle: “TSK ve Türkiye’nin bekasına göz diken şer güçlerine hak ettikleri dersin verilmesine ve basın yayın kuruluşları ile uyumlu bir diyalogun tesis edilmesine yönelik, çalışmalarınızdan dolayı takdir edilmiştir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.