Dolar 32,8619
Euro 35,2141
Altın 2.451,35
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 31°C
Açık
Ankara
31°C
Açık
Sal 31°C
Çar 31°C
Per 31°C
Cum 31°C

BÜYÜK DEVLET

BÜYÜK DEVLET
12/04/2013 5:12 PM
20.238
A+
A-

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=25182065&

Büyük devlet

CHP içinde CIA ajanı çatlağı, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt, Ergenekon’da "gizli tanık" iddiası, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin üçüncü kez Türkiye’ye gelişi, Özel Paşa’nın önce Arabistan’a gidip orada 6 gün kalması, ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmesi, İsrail’in özür dilemesi, MHP’nin sert diliyle Türklüğü "Misak-ı Milli" içine hapsetmesi, Kılıçdaroğlu’nun açmazı, Maliki’nin rahatsızlığı, Barzani’nin petrol boru hattı için açık çek vermesi, T.C. tartışması, Dicle Üniversitesi’nde öğrencilerin çatışması gibi onlarca konuyu tartışıyoruz.
Yakın tarihte görüldüğü gibi herkes ait olduğu kamptan sesleniyor. Hal böyle olunca AKIL devre dışı kalıyor ve gerçek mücadelenin kimle kim arasında olduğunu anlayamıyoruz…
Gelin biraz geriye gidelim…
Paradan kopmadan ilerleyelim…
Cumhurbaşkanı Sezer, anayasa kitapçığı fırlattı, ülke türbülansa girdi. Piyasalar çöktü, halk sokağa döküldü… Kimse önünü göremiyor, atacağı adımı kestiremiyordu.
Kurtuluşun Amerika’dan gelecek olan Kemal Derviş’te olduğu söylendi. Kemal Bey James Bond edasıyla indi. Koalisyon hükümetinin üzerinde adeta gizli BAŞBAKAN gibiydi. Kimseyi dinlemiyor, kimseye nerede olduğu bilgisini vermiyordu.
28 Şubat devam ediyor, BANKALAR onun imzasıyla bir bir batıyordu.
Kriter neydi, kimse bilmiyordu!
Ama batışlar sürüyordu! 150 milyar dolara yakın para buhar oluyordu! Her zaman olduğu gibi millet bu yükü de sırtlanıyordu!
Kemal Bey, Amerika içine çökmüş YAHUDİ patronların hakim olduğu alanlarda öne çıkan bir isimdi. Tıpkı Dominique Strauss Kahn gibi…
Kemal Bey’in son operasyonu Türkiye’ye oldu! Derviş, arkasındaki güç ve Türkiye’nin zenginleri arasında sadece onların bildiği ve kullandığı özel bir HAT vardı… Amerika’nın ULUSAL kısmı kendi içinde PARADAN PARA kazanan sınıfı sıkıştırınca, ilk düşen kurum IMF oldu! Para vererek ülkelerin kanını emen ve geleceğini belirleyen yapı artık BARONLARA ait değildi. Bu nedenle Kahn gitti, yerine gelmesi düşünülen Derviş de bir "evli kadın dedikodusu" çıkarılarak durduruldu!
Parayı takip edenler, geç de olsa Ortadoğu’nun değişeceğini buradan hemen anladı!
Sembol olarak Derviş’in durdurulması içerideki zenginlerin istedikleri gibi at oynatamayacaklarının göstergesiydi! Hatta zamanla paranın el değiştirmesi anlamına geliyordu. Yakın tarihimizde yapılan bütün darbe ve muhtıraların arkasında İSTANBUL SERMAYESİ vardı. Bu sır değildi! Ancak çare yoktu! Koalisyonlar, ekonomik krizler, devalüasyonlar hep bu çevrenin talebiyle gerçekleşiyordu! Para onlarda olduğu için de ANKARA çaresizce kaderine razı oluyordu!
BARONLARIN Amerika’dan Londra’ya göçmesinden sonra görülecek bir hesap daha vardı. Ortadoğu’dan çıkan paranın bunların kontrolünde olmaması gerekiyordu! Hayati önem taşıyan petrol ve gaz gibi "olmazsa olmaz" temel girdilerin satışından oluşan KAR bunların bankalarına akıyordu!
Baronlar da bu parayla istedikleri iktidarı yerle bir ediyordu!
Türkiye bunların tatbikat alanıydı!
Arşivlerimiz bunlarla doluydu! Anlayacağınız bu adamlar Ortadoğu’daki birçok ülkeyi ve rejimi ellerinde tutuyor, yani para konuşuyordu!
ULUSAL Amerika’nın bunlara bölgede askerle "dur" deme şansı yoktu! Müslüman coğrafyasında kan döküp elde edecekleri bir şey yoktu! Kaldı ki DÜŞMANLARI Londra’da oturuyordu!
Silah konuştuğunda olan bölgenin insanına olacaktı! Çözüm onlar için zordu!
Kurtuluş için tek yol vardı!
Türkiye büyür ve bölgeyi yönetirse onlar rahat edecek, BARONLAR yıkılacak, Ankara uçacaktı! Tarihin getirdiği viraj buydu!
Bu zorunluluk ilk önce LONDRA tarafından okundu ve algılandı! Akıl onlardaydı çünkü! Bu nedenle 2003’ten beri DARBE planları yapıldı! İktidar daha yerine oturmadan "Şeriat ve irtica" çığlıkları atılmaya başlandı! Zaten belli MEDYA bunun için vardı! Türkiye ve Türk insanı kimsenin umurunda değildi! "Laikliği koruyacağız" diyerek ülkenin kısır bir kavga içinde kalmasını istiyorlardı. Oyun bilinen, fakat her defasında da tuzağa düşülen cinstendi! Asker maalesef buna her defasında kanıyordu! PARA da İstanbul sermayesinde olduğu için iktidarların gitmesi çok zor olmuyordu!
İçerideki bu hassas denge "Ulusal Amerika’yı" elini taşın altına sokmaya itti! Baronlara giden ARAP PARALARININ bir kısmı Türkiye’ye akmaya başladı! Bu para volümünü arttırdıkça DARBE olasılığı ortadan kalktı! Para geliyor, Ortadoğu gözünü Türkiye’ye çeviriyor ama birileri yine rahatsız oluyordu! Londra tedirgin iken onların burada Boğaz kıyısında sefa sürmesi mümkün değildi. ONE MINUTE çıkışına bir de bu açıdan bakmak gerekir! Arap-İsrail çekişiyor ama Petrodolarlar Yahudiler’in bankalarına akıyordu!
İşte bu terslik Davos’ta tamamen son buldu!
Neyse…
Büyük plana göre Türkiye bütün bölgeyi koruyup, yönetecekti! Ancak resmi ideoloji buna izin vermiyordu! Bu akımın baş oyuncusu Deniz Baykal KASETLE gidiyor, yerine resmi ideolojiye ait ne varsa YOK SAYAN Kemal Kılıçdaroğlu geliyordu! Kemal Bey’in gelişi ve "CIA ajanı" diye suçlanan insanlara kapıyı açması KÜRTLER‘i büyük plandaki rolünden çevirmek içindi! Yani Kürtler’i Ankara’nın eline bırakmamak içindi!
Şu an net olarak CHP’nin "BARIŞ" sürecinde nerede olduğunu bilen var mı?
Yok? Zaten parti bu nedenle iki parça! Neye karşı çıktıkları ve neyi destekledikleri belli değil!
Tıpkı MHP gibi…
Devlet Bey de Ankara’nın koştuğu menzili görebilmiş değil. Eğer dünya size Ortadoğu’yu yönetme şansı veriyorsa bunun karşısına aklı devre dışı bırakan bir TÜRKLÜK anlayışı ile çıkamazsınız! Bölge dediğiniz şey, onlarca SOY ve DİN barındıran bir alan! Nasıl CHP’nin sahip çıktığı resmi ideoloji ile buralara seyahat mümkün değilse katı bir TÜRKLÜK ile de buralara gidemezdiniz!
Zaten 16 BÜYÜK TÜRK devletine baktığınız zaman Karahanlılar’ı, Uygurlar’ı, Gazneliler’i, Selçuklular’ı, Harzemşahlar’ı, Osmanlılar’ı, Hazarlar’ı ve Hunlar’ı görürsünüz! TÜRK sözcüğünün geçtiği tek DEVLET GÖKTÜRKLER‘di…
Dönelim başa…
Yaşar Büyükanıt gizli tanık mı, değil mi bilemem! Ama bildiğim, ordunun BÜYÜK TÜRKİYE yolunda koştuğu…
Zaten ÖZEL PAŞA’nın Körfez’e gitme nedeni de BÜYÜK TÜRKİYE’den rahatsız olanları durdurmak gerektiğinde ihtiyaç olan kooardinasyonu sağlamaktı!
Para da işin içinde tabii!
Çünkü bölgede söz söylemek için iki şeye ihtiyaç var. Güçlü ordu ve güçlü ekonomi…
Türkiye bunların dışında büyük akıl, birikim ve cesarete de sahip…
Zaten dünyanın kanını emenlere karşı başka türlü bölgeyi elinizde tutamazsınız!
Sözün
özü şu:
Türkler yine büyük devlet kuruyor!
Akıllılar ihya, aptallar bertaraf olur!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.