DOLAR 8,0844
EURO 9,7548
ALTIN 460,27
BIST 1.377
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 19°C
Çok Bulutlu
Ankara
19°C
Çok Bulutlu
Çar 17°C
Per 18°C
Cum 23°C
Cts 26°C

DİRİSİ OTOBÜSLE ÖLÜSÜ HELİKOPTERLE

20.09.2012
11
A+
A-

Sozcu

Dirisi otobüsle, ölüsü helikopterle!

http://focushaber.com/dirisi-otobusle-olusu-helikopterle–h-173890.html

İşte terörle mücadelede onca askerimizi şehit verdiren kafa…
Dirisi otobüsle, ölüsü helikopterle!Bingöl’de asker sevkiyatı sırasında PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketli ve silahlı saldırıda 10 askerimiz şehit oldu, 70 asker de yaralandı. Bu saldırıdan 3 gün önce de yine Bingöl’de polisleri taşıyan zırhsız araç saldırıya uğramış ve 8 polis şehit olmuş, 7 polis de yaralanmıştı. Saldırıların ardından bölgede asker-polis sevkiyatının neden kara yolu ile yapıldığı ve güvenli olup olmadığı sorusu gündeme geldi. Nitekim, sevkiyat sırasında şehit düşen askerler memleketlerine uçak ve helikopterlerle gönderildi.

Yaralı asker hain pusuyu anlattı

Bu çarpık durumu "Dirisi otobüsle, ölüsü helikopterle" diyerek manşetine taşıyan Sözcü, şehitlerin dramlarını da sayfalarına taşıdı…

Bingöl şehitlerimizin yürek sızlatan dramları…

 ÖLÜME OTOBÜSLE GİTTİ, CENAZESİ BÖYLE GELDİ

Hakkari’deki birliğine otobüsle giderken PKK saldırısında şehit olan Eren Kupal, Adıyaman’da son yolculuğuna uğurlandı… Doğu illerinde vatani görevini yapan askerler, izin dönüşü Elazığ’da toplandı. Burada kiralanan otobüslerle birliklerine doğru yola çıkarılan askerler Bingöl’de PKK’lıların saldırısına uğradı. Hain pusuda şehit olan 10 askerden Adıyamanlı Onbaşı Eren Kupal’ın (22) cenazesi dün helikopterle memketine gönderildi. Köy meydanına inen helikopterden alınan şehidin cenazesini yakınları Kürtçe ağıtlarla karşıladı. Cenaze törenin ardından şehit onbaşı köy mezarlığında toprağa verildi.

DEPREMDE GÖNÜLLÜ ÇALIŞMIŞTI

Nişan hazırlığı yapan Vanlı Er Kayhan Karaman, 11 günlük askerken Van’da deprem meydana geldi. Özel izinle memleketine gönderilen Karaman, burada gönüllü olarak depremzedelere yardım etti. Daha sonra Iğdır’da vatani görevine devam eden Karaman, nişan için izin aldı. Evine gitmek için yola çıkan Karaman saldırıda şehit oldu. Baba Mustafa Kahraman, “Kalleşleri sevindirmemek için ağlamayacağım” dedi.

“KOYUN SÜRER GİBİ GÖTÜRDÜLER”

Van’da askerlik yapan 21 yaşındaki Yusuf Vural, en son bir hafta önce memleketine gelmiş. Geçen pazar günü birliğine teslim olmak üzere yola çıkan Vural’ın, şehit olmadan önce babasıyla telefonda konuştuğu öğrenildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan acılı baba fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Şehidin anneannesi Sevgi Çelik “Torunumu koyun sürer gibi yola çıkarmışlar. Daha 3 gün önce polisleri şehit ettiler. Askerler böyle gönderilir mi?” diye tepkisini dile getirdi.

TERHİSİNE 60 GÜN KALMIŞTI

22 ya­şın­da­ki Anıl Eru­luç, ace­mi bir­li­ği­ni An­ka­ra Eti­mes­ku­t’­ta ta­mam­la­dık­tan son­ra us­ta bir­li­ği olan Van Er­ci­ş’­e git­ti. 10 gün­lük izin­li ola­rak mem­le­ke­ti­ne giden Eru­luç, cu­mar­te­si gü­nü bir­li­ği­ne dönmek üze­re Ma­ni­sa­’dan ay­rıl­dı. Ha­in sal­dı­rı­da şe­hit olan Eru­lu­ç’­un ba­ba evi­ne ateş düş­tü. Şe­hi­din ba­ba­sı Nev­zat Eru­luç, ya­kın­la­rı­nın des­te­ğiy­le ayak­ta du­rur­ken, an­ne Şük­ran Eru­luç göz­ya­şı­na bo­ğul­du.

ALTI AYLIK KIZI ELANUR YETİM KALDI

Evli ve bir kız çocuğu babası olan 21 yaşındaki İdris Karakaşoğlu’nun Bayburt’taki babaevinde yas var. Baba Mustafa Karakaşoğlu acı haber karşısında gözyaşlarına boğulurken, şehidin 1.5 yıllık eşi Sevda Karakaşoğlu sinir krizi geçirdi. Anne Emine Karakaşoğlu ise acı haberi vermeye gelen askerlere sarılıp ağıtlar yaktı. Elanur adından 6 aylık bir kız bebeği olan şehit Karakaşoğlu’nun iznini tamamlayarak 2 gün önce evinden ayrıldığı öğrenildi.

ÜNİVERSİTE KAYDI İÇİN İZİN KULLANMIŞTI

Askere gitmeden önce üniversite sınavına giren Jandarma Er Mehmet Dildari (21), Çukurova Üniversitesi’ni kazandı. Hakkari Çukurca’daki birliğinden üniversiteye kayıt yaptırmak için izin alan Dildari, önce memleketi Niğde’ye geldi. Ailesiyle ve nişanlısı Zilfi Suyüm’la hasret gideren Mehmet Dildari, ardından Adana’ya giderek okul kaydını yaptırdı. 10 günlük izni biten Dildari, birliğine teslim olmak için bindiği otobüste hain saldırıda şehit düştü. Acı haberi alan annesi fenalık geçirdi.

ASKERLERİ HAİNLERDEN KORURKEN ŞEHİT OLDU

Samsunlu 20 yaşındaki Er Hasan Hüseyin Aydoğdu, sevkiyat sırasında izinden dönen silahsız askerleri korumakla görevliydi. Konvoya düzenlenen saldırıda şehit düşen Aydoğdu’nun babaevine ateş düştü. Köyde çiftçilik yapan 5 çocuk babası 46 yaşındaki baba Mustafa Aydoğdu, haberi alır almaz DNA testi için Ankara’ya doğru yola çıktı. Oğlunun ardından ağıtlar yakan anne Hatice Aydoğdu ise sinir krizi geçirdi. Aydoğdu Ailesi’nin evine Türk Bayrağı asıldı.

‘BİRLİĞİME GİDİNCE SİZE TELEFON EDERİM’ DEMİŞTİ

Mem­le­ke­ti Er­zin­ca­n’­a iz­ne ge­len Er Ah­met Ay­te­kin (23) gö­rev yap­tı­ğı Hak­ka­ri Ge­li­şan Ka­ra­ko­lu­na git­mek üze­re 5 Ey­lü­l’­de Ela­zı­ğ’­a git­ti. Şe­hit düş­me­den bir­kaç sa­at ön­ce Kar­gın Bel­de­si­’n­de me­mur ola­rak ça­lı­şan ba­ba­sı Ali Ay­te­ki­n’­i ara­yan şe­hit Ay­te­kin, “Yo­la çık­tık, gi­di­yo­ruz ba­ba. Me­rak et­me­yin. Bir­li­ği­me tes­lim olun­ca si­zi ara­ya­ca­ğı­m” de­di. Ama arayamadı. Dün acı ha­be­ri ai­le­si­ne ulaş­tı. Şe­hi­din ba­ba­sı Ali Ay­te­kin acı­ya da­ya­na­ma­ya­rak fe­na­laş­tı. 10 ay­lık as­ker olan şe­hit Ay­te­ki­n’­in ba­ba­oca­ğı Türk Bay­rak­la­rı ile do­na­tıl­dı.

3 AY ÖNCEKİ ÇATIŞMADA GÖZÜNDEN YARALANMIŞTI

Hakkari Çu­kur­ca­’da as­ker­li­ği­ni ya­pan İz­mir­li Er Şa­hin Oğuz Ka­ya­baş (21), üç ay ön­ce te­rö­rist­ler­le gir­di­ği si­lah­lı ça­tış­ma­da, gö­zün­den ya­ra­lan­mış. Ge­çen Cu­mar­te­si gü­nü iz­ni­nin so­na er­me­siy­le Ela­zı­ğ’­da­ki top­la­ma mer­ke­zi­ne gi­den Ka­ya­baş, Bin­gö­l’­de­ki sal­dı­rı­da şe­hit düş­tü. Ai­le­siy­le ve­da­la­şır­ken, “Ben şe­hit ola­ca­ğım. Bu­ra­la­ra dö­ne­me­ye­ce­ği­m” di­yen Ka­ya­baş rü­ya­sın­da şe­hit ol­du­ğu­nu gör­müş. An­ne Ne­bi­ye Kayabaş “Oğ­lum ba­na ‘Te­rö­rist­ler el­le­rin­de bom­bay­la üze­ri­me doğ­ru ge­li­yor­lar­dı. Rü­yam­da onu gör­dü­m’ de­miş­ti. Şim­di oğ­lu­mu şe­hit et­ti­le­r” de­di.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.