Dolar 32,4909
Euro 34,9449
Altın 2.430,59
BİST 9.810,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 25°C
Az Bulutlu
Ankara
25°C
Az Bulutlu
Cum 26°C
Cts 25°C
Paz 23°C
Pts 22°C

SIZMA

SIZMA
07/03/2013 5:12 PM
2.185
A+
A-

http://tbmm.ajanspress.com.tr/customer/basic/press/Displayer.aspx?id=21117156&

Sızma

Birkaç akşam önce eve girer girmez bir haber kanalındaki hararetli tartışmanın kuşatması altında kaldım.
Programa katılan konuklar, 1 Mart Tezkeresi’ni tartışıyordu!
Herkes baktığı pencereden bir şeyler söylüyordu! Bazı katılımcılar bizzat o pazarlık masasında yer aldığı için İÇERİDEN konuşuyordu. Haliyle tartışma ilgi çekici ve cazipti. Katılımcıların içinde emekli de olsa BÜYÜKELÇİLERİN olması her cümleye başka bir anlam katıyordu!
Program gece yarısına kadar sürdü!
Oturup izledim. Ve saatlerce konuşan BÜYÜKELÇİLERİN aslında çok şeyi gözden kaçırdığını düşündüm! Çünkü 1 Mart Tezkeresi’nin Amerika açısından önemini ve anlamını ıskaladıklarını gördüm!
Her zaman yaptığımız gibi olaya daima ANKARA PENCERESİNDEN bakıyorduk! Bölgede Sovyetler’in dağılmasından beri akmaya başlayan KUM SAATİNDEN haberimiz yoktu!
Olayları yabancı gözlükle izliyorduk!
Mesela İSRAİL…
Bugünü anlamak için geriye gidelim…
Osmanlı’yı parçalayan İngiliz aklıydı! 600 yıl hüküm süren Osmanlı’nın devrini tamamlaması, haliyle bir başka enstrümanla doldurulacaktı! Tarihler 1917’yi gösterirken, İngiliz Dışişleri Bakanı Althur BALFOUR’un başlattığı girişimlerle Filistin’de bir YAHUDİ devletinin temelleri atıldı! Balfour, Lord Rothschild’e mektup gönderdi.
"İngiliz hükümeti olarak kurulacak İsrail devletinin sonuna kadar arkasındayız" sözünü verdi!
Dün söylediğim gibi BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI’ndan zaferle çıkarken, tarih yazarken Sultan Abdülhamit’in parayla da, kanla da vermediği topraklara İSRAİL gelip oturuyordu! Çünkü Osmanlı’nın ipi çekilmişti! Artık Ortadoğu’da yeni dönem başlıyordu! Osmanlı’nın arka bahçesi değişiyor, sınırlar cetvelle çiziliyordu! Büyük planın en önemli parçası ise Beyoğlu’ndaki Mısır Apartmanı’nda meydana getiriliyordu! İstanbul zenginleri ve devlet de Ben Gurion’a sınırsız destek veriyordu!
Müslümanlar’ın kalbine hançer saplayanlar, Araplar’ın başına bela olacak yeni devleti Türkler’e kurduruyordu!
AKIL böyle bir şeydi işte!
İsrail’in tek amacı Araplar’ın kendisiyle uğraşmasını sağlamaktı! Araplar, onlarla didiştiği sürece başını kaldırıp uzaktaki KUKLACIYI göremezdi! Öyle de oldu zaten!
İsrail Araplar’ın canına okurken Londra arkadan gelip hem petrolü, hem gazı, hem parayı aldı! Bu sisteme palazlanan Amerika da destek verdi! Onlar için İsrail mükemmel bir ileri karakoldu! Nasıl olsa her dedikleri eksiksiz yapılıyordu! Ancak Tel Aviv akıllıydı! Kendisinin en büyük rakibi Türkiye’yi bloke etmek zorunda olduğunu fark etti! Hem patronlara, hem askere el attı! İRTİCA ülkenin kabusu oldu! BATI da buna destek verdi! Türkiye’nin Osmanlı mirasına sahip çıkmaması için bu şarttı! Doğu’dan gelen her şey kötüydü ve şiddetle def edilmeliydi! Uzun süre böyle oldu! Türkiye’nin boş bıraktığı alan öylece kaldı! Bunu fırsat bilen İsrail de isteği gibi at oynattı! Ama önemli bir hata yaptı! Camiye, duaya, ezana, dine, kadına, çocuğa, masuma, Kur’an-ı Kerim’e saldırdı! ŞARON‘larla bunu yaptı!
Hiç hesap soran olmadı!
Ama bir yere kadar! Washington iki Irak operasyonuyla yanlış yaptığını gördü!
İsrail, bölgede düşmanlıktan başka bir şey getirmiyordu!
İngilizler’in kurduğu oyun bozulmalıydı!
Ama bölgede bir ortak şarttı! Ve bu, Türkiye’den başkası olamazdı. Ankara’ya güvenmedikleri için Kürtler’i kışkırttılar!
Ayrı devlet sözü verdiler!
Adamlarını seçtiler! Trilyonlarca dolar harcayıp bunu hayata geçirdiler! Aslında Ankara görmese de oyunları basitti!
İsrail vurdukça bölgede sadece İRAN tepki veriyordu!
Yıllarca böyle sürse de gelecekte Ortadoğu’da iki kutup kalması kaçınılmazdı! İsrail ve İran’ın etrafında toplanan Müslüman alemi! Bu Amerika’nın uykusunu kaçırıyordu!
Ama bizim başkentte düne kadar bunu gören yoktu!
İran’ın etkili olması Amerika’nın bir daha bölgeye portakal sandığında bile gelememesi demekti! Çünkü İran’ın arkasında İngiltere, Almanya ve Rusya vardı!
Washington için kesin mağlubiyetti bu!
Bu nedenle Ankara olmazsa olmazdı! Amerika PKK’ya destek veriyor ancak bizim yöneticilerimiz bunu anlamıyordu! Pentagon, Türkiye de İran gibi Avrupa kanadına giderse elimde KÜRT KARTI kalsın diye hareket ediyordu! Onlara göre "Kürt" demek "kullanılmaya müsait" demekti! Türkiye’yi de bu kartla tehdit ediyordu! 30 yıl süren kanlı savaşın arka planını göremediğimiz için KÜRTLER’e vurdukça vuruyorduk!
Avrupa ülkeleri sınırları kaldırıp ticareti fişeklerken, biz bütün komşularımızla kavga ediyorduk! Ortadoğu’ya ABİ’lik yapmayı aklımıza bile getirmiyorduk! "Kürtler’i bırakın gelin" diyen Avrupa’nın kapısında nöbet tutuyorduk! "Türkler belki AB’ye girer!" diye düşünen Amerika da PKK’yı üstümüze salıyordu! Şehit cenazeleri kalkarken, sınırlarımız tehdit altındayken, ekonomi krizlerle yere serilirken yapacak bir şey bulamıyorduk! Çünkü ne oyunu ne de oyuncuyu biliyorduk! Bu nedenle her şeye LOTO karakteriyle yaklaşıp "Ya tutarsa" diye bekliyorduk! Olaya Ortadoğu değil Irak gözlüğüyle bakıyorduk! Oysa Irak’taki gelişmeler yeni bölgenin doğum sancılarıydı! Ve başrolde Türkler ile Kürtler vardı!
Ama asıl oyuncu olan Türkler, Kürtler’den nefret ediyordu!
Öldürmek, kesmek istiyordu! Kürtler de bunu haklı çıkaracak işler yapıyordu! Anlayacağınız bölgenin dışında kurulan oyunda asıl zararı Türkiye görüyordu!
Oysa İsrail’in kullanım süresinin bittiği bir noktada Ankara’dan daha önemli bir KART yoktu! İşte yeni masa bunu gördü! Ankara, İsrail ve Avrupa’nın güdümünden çıkıp Obama’nın Amerika’sı ile poker masasına oturdu!
Poker, karşı tarafın elini gördüğünde kazanılacak bir oyundu! Ankara’da bu göz vardı!
Kesin zafer için KÜRTLER’i kucaklamak şarttı!
Bu nedenle başlatılan İmralı süreci aslında İsrail ve Avrupa’nın bölgeden atılma işlemidir! Eski patronun sahalara geri dönmesi demektir! Türkiye Cumhuriyeti de bunu ezanla, duayla yapmaktadır! "Türkiye, İSLAMİ REJİME sürükleniyor" diye bağıranlar, İSRAİL DOSTU olduklarını itiraf edemeyecekleri için bu yolu seçiyor!
"Türkiye küçülsün, gerekirse bölünsün" diyemeyecekleri için Öcalan’la görüşen MİT’e saldırıyor!
Genelkurmay makas değiştirdiği, hükümet de kararlı olduğu için HEDEF!
Anlayacağınız BÜYÜK TÜRKİYE isteyen herkes hedefte!
Birileri "OSLO’nun ikinci perdesi yolda" diye korku üretiyor!
Hiç boşuna yorulmasınlar! İmralı sakini "Kimin kimle iş tuttuğunu" açıklayacak kadar kararlı!
Bu kez oyunu bu ülkenin çocukları kuruyor!
Sahi, her yerde adamlarınız varsa "Neden MİT ile Öcalan’ın görüşmelerini değil de Kürtler’in kendi aralarındaki konuşmayı
"
sızdırıyorsunuz!
Artık kendinizi kandırmayın! Eski gücünüz yok!
Londra’nın 100 yıl önce "Türkiye’de İSLAM kalmayacak, Türkler silinecek" tezi gerçekleşmedi!
Tam tersi silinen onlar olacak!
SORRY!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.