DOLAR 19,1498
EURO 20,7929
ALTIN 1.206,46
BIST 4.943,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 3°C
Kar Yağışlı
Ankara
3°C
Kar Yağışlı
Per 8°C
Cum 16°C
Cts 16°C
Paz 21°C

TEMAD 4. TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI (ANKARA/KIZILCAHAMAM 24-25 ARALIK 2022)

TEMAD 4. TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI (ANKARA/KIZILCAHAMAM 24-25 ARALIK 2022)
26.12.2022
20.854
A+
A-

TEMAD 4. TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI (ANKARA/KIZILCAHAMAM 24-25 ARALIK 2022)

TEMAD Tüzüğü’nün 14’ncü maddesi gereği, TEMAD Genel Başkanımız, Genel Merkez Yönetim Kurulu, Yüksek Denetleme Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu, il ve ilçe Şube Başkanlarımızdan oluşan TEMAD TEMSİLCİLER KURULU, 24-25 Aralık 2022 tarihlerinde Ankara/Kızılcahamam’da toplanmıştır.

24 Aralık Cumartesi günü, açılış ve gündem maddelerinin sunumu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Cemal BAŞER tarafından yapılmış olan toplantımız, Divan Başkanlığı Heyetinin yerlerini almasıyla başlamıştır.

Divan Başkanlığı Heyetinde; Divan Başkanı Çanakkale Şb. Bşk. Sn. İsmail ERDEM, Divan Bşk. Yrd. Gölcük Şb. Bşk. Sn. Bekir TÜLÜ, Divan Bşk. Yrd. Güzelbahçe Şb. Bşk. Sn. Osman KAÇMAZ, Divan Üyesi Mersin Şb. Bşk. Sn. Halil KUR, Divan Üyesi Fatih Şb. Bşk. Sn. Sadık DEMİR, Katip Üye Gnl. Mer. Ynt. Kr. Üyesi Av. Sn. Engin ATİK ve Katip Üye Ordu Şb. Bşk. Sn. Adem ÇALIŞ görev yapmışlardır.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması, Divan Başkanımızın davetiyle yapılmıştır.

Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN’in açılış konuşmaları, Huk. Kom. Üyesi Av. Sn. Fazıl GÜRLER’in Tüzükle ilgili sunumları ve Genel Başkan Yardımcımız Sn. Murat AYAN’ın teşkilatın güncel durumu hakkında özet bilgi vermeleri ile devam eden toplantı Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN’in görüşülen konuları değerlendirmesi ile son bulmuştur.

25 Aralık Pazar günü saat 10.00 da başlayan ikinci toplantı, Eğitim Uzmanı Sn. Yasemen ÇALIŞKAN’ın Kurumsal İletişim hakkında yaptığı sunumla başlamıştır. Daha sonra Av. Kübra KÖKSAL AŞAN, Sosyal Medya Hukuku hakkında sunum yapmıştır.

Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN tarafından Yasemen ÇALIŞKAN ve Av. Kübra KÖKSAL AŞAN’a katılım belgesi takdim edilmiştir.

Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mustafa KOCAEREN Huzurevi Projesi hakkında detaylı sunum yapmış, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Alim AKBAY ise Güvenlik ve Sigorta Şirketleri ile ilgili detaylı bilgilendirme gerçekleştirmiştir.

Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN tarafından konulara yönelik değerlendirme yapılmış, yöneltilen sorulara dair bilgilendirme gerçekleştirilmiştir.

Temsilciler Kurulu Toplantısında Tavsiye Kararı alınan konular şöyledir:

  • 2023 yılı içerisinde planlanan Tüzük Kurultayının Ekim ayı içerisinde yapılmasına dair tavsiye kararı, oy birliği ile alınmıştır,
  • 1970’li yıllarda haksız yere ceza alanlar ile ilgili olarak Genel Merkez tarafından çalışma yapılmasına dair tavsiye kararı oy birliği ile alınmıştır,
  • Genel Merkeze gayrimenkul alımına dair tavsiye kararı, oy birliği ile alınmıştır,
  • Öğrenim bursları ile ilgili olarak ortak bir veri tabanı oluşturulması, burs veren şubelerin TEMAD Genel Merkezine bilgi vermesi ve burslara ilişkin gerekli kriterlerin tespiti konusunda, Genel Merkez tarafından çalışma yapılmasına dair tavsiye kararı, oy birliği ile alınmıştır,
  • TEMAD’ın tanıtımı, üyelerine daha etkin bir şekilde ulaşabilmesi ve Sosyal Medya’nın etkin bir şekilde kullanılabilmesi için Genel Merkezin ve Şubelerin çalışma yapmasına dair tavsiye kararı, oy birliği ile alınmıştır.
  • TEMAD Şubelerinin her yıl üye sayılarının en az %10’u kadar TEMAD sigortadan poliçe düzenlenmesi ve TEMAD sigortanın tanıtımı için üyeleri bilgilendirmesine dair tavsiye kararı, oy çokluğu ile alınmıştır.
  • 2022 yılından itibaren TEMAD Şubelerinin yılsonu şube karının %10’unun, TEMAD Genel Merkez tarafından oluşturulacak Merkezi Bütçeye, her yılın Ocak ayı içerisinde aktarılmasına dair tavsiye kararı, oy birliği ile alınmıştır.

Toplantıya iştirak eden kadın üyelerimizin kendi aralarında sözcü olarak seçtikleri Narlıdere Şubemizin Kadın Kolları Başkanı Sn. Meral ŞAFAK, TEMAD’da kadınlara verilen değer için teşekkür etmiş, Kadın Kolları olarak yapılan faaliyetler hakkında bilgi vermişlerdir.

Temsilciler Kurulu Toplantısı, Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN’in toplantıya katılan haziruna “Katılım Belgesi” vermesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona ermiştir.

24 Aralık 2022 Cumartesi günü saat:16.00’da başlayan Temsilciler Kurulu Toplantısı, 25 Aralık 2022 Pazar günü saat: 19:15’de sona ermiştir.

TEMAD GENEL BAŞKANLIĞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.