Dolar 33,0793
Euro 36,0923
Altın 2.599,63
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
32°C
Parçalı Bulutlu
Cum 32°C
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 33°C

GAZİLER ÜVEY EVLAT MI?

GAZİLER ÜVEY EVLAT MI?
15/10/2012 10:27 AM
20.238
A+
A-

Sozcu

http://www.medyatakip.com/medya_sistem/yb_kupurgoster.php?gno=2012101357584 

Gaziler üvey evlat mı!

Ankara’da miting izni isteyen gazilere izin verilmezken Esad karşıtları Kızılay’da eylem yaptı.

Bu vatan için kolunu, bacağını kaybedenlere yürüyüş izni vermiyorlar. Esad karşıtlarına ise her kolaylığı sağlıyorlar. Vicdanları sızlatıyorlar.

Ankara’da miting yapmak isteyen gazilere, İçişleri Bakanlığı’ndan izin çıkmadı. Ama Esad karşıtları Kızılay’da polis korumasıyla eylem yaptı.

Ga­zi­ler, Şe­hit Dul ve Ye­tim­le­ri Der­ne­ği­’nin dün­kü An­ka­ra Tan­do­ğan Mey­da­nı­’n­da­ki te­rö­re kar­şı halk mi­tin­gi­ne ön­ce izin ve­ril­di, ar­dın­dan da ‘gü­ven­li­k’ ge­rek­çe­siy­le İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı­’nın em­riy­le An­ka­ra Va­li­li­ği ta­ra­fın­dan ip­tal edil­di. Ga­zi­le­re ve şe­hit ai­le­le­ri­nin mi­tin­gi­ne izin çık­maz­ken dün Öz­gür Su­ri­ye Or­du­su’­nu (ÖSO) des­tek­le­yen Esad karşıtları Kı­zı­lay Mey­da­nı­’n­da ey­lem yap­tı. Suriye’deki muhaliflerin yandaşlarının gü­ven­li­ği için po­lis­ler her tür­lü ön­le­mi alıp, ey­lem­ci­le­ri ko­ru­ma al­tı­na al­dı. Eylemcilere tep­ki gös­te­ren Tür­ki­ye Genç­lik Bir­li­ği (TGB) üye­si genç­ler ise po­lis ba­ri­ka­tı ile en­gel­len­di.

‘Biz te­rö­ris­t miyiz?’

Ay­nı sa­at­ler­de Tan­do­ğan Mey­da­nı­’n­da bir ara­ya ge­len ga­zi­ler ve şe­hit ya­kın­la­rı, te­rö­rist­ten esir­gen­me­yen mi­ting hak­kı­nın, mil­le­tin ga­zi­le­rin­den ve şe­hit ya­kın­la­rın­dan esir­gen­me­si­ne tep­ki gös­ter­di. Ba­sın açık­la­ma­sı ya­pan ga­zi ve şe­hit ya­kın­la­rı­na CHP Grup Baş­kan­ve­ki­li Emi­ne Ül­ker Tar­han, CHP’­li ve­kil İz­zet Çe­tin de des­tek ver­di. Ga­zi­ler açık­la­ma­da, “Biz niçin şe­hit ol­duk, niçin ga­zi ol­duk? Ne için? Yok­sa biz mi te­rö­ris­tiz? Biz mi va­tan ha­ini­yiz?” diye konuştu. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.